Zvučné jméno pro basketbalisty Brna. Chugaze nahradí kouč sezony Růžička

Brno – Zvučnou posilu do realizačního týmu hlásí basketbalisté egoé Brno. Jihomoravský tým povede do nové sezony domácí nejvyšší soutěže Lubomír Růžička, jehož vyhlásili za nejlepšího trenéra skončeného ročníku české ligy. V Brně podepsal smlouvu na dva roky s opcí.

Třiatřicetiletý stratég dovedl v uplynulých dvou sezonách k historickému postupu do semifinále basketbalisty Svitav, v minulém ročníku navíc východočeský tým finišoval základní části i nadstavbu na senzačním druhém místě. „Ztotožnil jsem se s filozofií a cíli klubu, který chce dávat prostor mladým nadějným hráčům. Zájem Brna o mě a mou práci byl velmi potěšující a domluvili jsme se. Líbí se mi taky zázemí klubu a že je finančně zabezpečený,“ řekl Deníku nový trenér egoé.

Mladý kouč, který ale sbíral zkušenosti na nejlukrativnějších adresách jako asistent trenéra v Nymburku i mužské reprezentaci, po zdařilých sezonách nečekaně skončil ve Svitavách. .„Už jsem byl na jednom místě nějakou dobu a navíc jsme se s vedením klubu dohodli, že skončím z osobních důvodů. Zůstaly mezi námi přátelské vztahy,“ podotkl Růžička.

V roli hlavního trenéra nahradí Řeka Chrise Chugaze, který v uplynulém ročníku dovedl egoé pro změnu k historickému postupu do předkola play-off. Vedení klubu s ním neprodloužilo smlouvu zejména kvůli jeho benevolentnímu přístupu k vedení mladších hráčů.


Autor: Václav Petrů

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/zvucne-jmeno-pro-basketbalisty-brna-chugaze-nahradi-kouc-sezony-ruzicka-20190627.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací