Zbrojovka veze další venkovní výhru, uspěla na hřišti Hradec Králové

Hradec Králové, Brno – Zatímco doma se trápí, venku se brněnským fotbalistům daří. Druhou výhru za sebou na hřišti soupeře ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE si Zbrojovka odvezla z Hradce Králové. Na východočeském trávníku zvítězila 1:0 po vlastní brance Milana Černého, přestože jí chyběl zraněný Lukáš Magera.

Ani v sedmém utkání pod koučem Pavel Šustrem brněnský celek neprohrál a posunul se na sedmou pozici v tabulce, byť Varnsdorf na osmé příčce má stejně bodů a třinácté kolo dohrává až v neděli s Ústím nad Labem.

Poprvé po zranění nastoupil od první minuty nigerijský záložník Musefiu Ashiru a jeho technické dovednosti a rychlost na hradecké zadáky platily. V závěru první půle nachystal příležitost pro Roberta Bartolomeua, jenže ten trefil pouze tyč.
Po přestávce přišly velké chvíle brněnského útočníka Antonína Růska, ze tří nebezpečných střel zamířil jednou mimo a dvakrát skvěle zasáhl hradecký gólman Radim Ottmar.

Jediná gólová situace nastala v 66. minutě, kdy Ashiru poslal centr před domácí branku, který si uklidil do vlastní sítě Milan Černý. Pak Zbrojovka přestála dvě šance votroků a v závěru mohl zvýšit střídající hostující středopolař Peter Štepanovský, ale minul branku.

FC Hradec Králové - FC Zbrojovka Brno 0:1 (0:0)

Branka: 66. Černý (vlastní). Rozhodčí: Ginzel – Paták, Boček. Žluté karty:79. Kopečný, 83. Vorobjev – 24. Šural, 26. Vraštil.

Hradec Králové: Ottmar – Kopečný, Kvída, Martinec, Urma – M. Černý, Jukl – Martan (61. Vorobjev), Vlkanova, Durdević – W. Da Silva (82. J. Pokorný).

Zbrojovka Brno: Melichárek – Šural, Vraštil, Kryštůfek, Eismann – Krejčí, Sedlák (65. Bariš) – Ashiru (72. Štepanovský), Růsek, Bartolomeu (61. Lutonský) – Zikl.

Autor: Jaroslav Kára