Zbrojovka pod koučem Šustrem poprvé prohrála, v oslabení nestačila na Třinec

Třinec,Brno - Osm zápasů za sebou ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE nepoznali fotbalisté Zbrojovky porážku. Až v závěru první poloviny soutěže v Třinci narazili. Bez vyloučeného Damiána Bariše podlehli 1:2.

Trenér Pavel Šustr tak na brněnské lavičce zažil první prohru v druholigovém duelu. „Jedna věc je výsledek, ani hra ale nebyla optimální. Nechali jsme se vyloučit a zápas jsme pak nedokázali zvládnout, takže jsem zklamaný. Chtěli jsme tu vyhrát,“ povídal Šustr.

Bariš uviděl dvě žluté karty už za třicet minut a putoval pod sprchy. „Každý rozhodčí má nějaký metr na posuzování, tenhle to měl takto. Damián dostal obě žluté za fauly ve skluzu, dál se k tomu v tuhle chvíli nebudu vyjadřovat,“ pronesl brněnský kouč.

Přesto Zbrojovka v oslabení udeřila, když centr Pavla Eismanna poslal přesnou hlavičkou do sítě Ondřej Sukup. Jenže v deseti už Jihomoravané vedení nenavýšili a přišel třinecký trest. Obě branky nesly podpis bývalých hráčů Zbrojovky. V 63. minutě krásně vystřelil Šimon Šumbera a v 77. minutě brněnský odchovanec Jiří Janoščin poslal centr Renému Dedičovi, který vstřelil vítězný gól.

Po polovině soutěže tak patří Zbrojovce v tabulce šestá příčka. „Čeká nás ještě zápas s Vlašimí. Chceme jej samozřejmě zvládnout, ale nepůjde to bez poctivosti a práce. Hráči si musejí uvědomit, že do konce sezony nás té práce čeká ještě opravdu hodně a bude hodně tvrdá,“ upozornil Šustr.

FK Fotbal Třinec - FC Zbrojovka Brno 2:1 (0:0)

Branky: 63. Šumbera, 77. Dedič - 54. Sukup.
Rozhodčí: Severýn - Fišer, Poživil.
Žluté karty: 36. Ilko, 90+1 Dedič - 19. Bariš, 30. Kryštůfek, 30. Bariš, 52. Magera.
Červená karta: 30. Bariš (Brno).
Diváci: 956.

Třinec: Adamuška – Ilko, Čelůstka, Bedecs, Janoščin – Omasta (84. Hejný), Weber, R. Vaněk (46. Klec), Šumbera, Janošík – Schwendt (73. Dedič).

Brno: Melichárek – Sukup, Vraštil, Kryštůfek, Eismann (79. Zikl) – Krejčí – Bartolomeu (83. Škoda), Růsek, Bariš, Štepanovský – Magera (67. Sedlák).

Autor: Jaroslav Kára