Zbrojovka jako Líšeň. Ztrátu proti Jihlavě dotáhla, vaz jí srazila 90. minuta

Jihlava, Brno – Optimismus po zvládnutém brněnském derby a příchodu superposily Ondřeje Vaňka je fuč. Fotbalisté brněnské Zbrojovky nezvládli důležitý druholigový šlágr na hřišti Jihlavy a po prohře 2:3 narostla jejich ztráta na jednoho z hlavních rivalů v boji o postup na šest bodů.

„Nezvládli jsme konec prvního a začátek druhého poločasu a nechali soupeře vstřelit dvě branky. Horko těžko jsme srovnali, ale potom, co se nám to povedlo, jsme byli nedůslední v obranné fázi,“ litoval trenér Zbrojovky Pavel Šustr.

Na Vysočině jeho svěřenci takřka do puntíku zopakovali scénář zápasu svého městského soupeře Líšně, která Jihlavě před měsícem podlehla po velmi podobném vývoji utkání rovněž 2:3. Stejně jako Líšeň, i Zbrojovka ztrácela po první půli 0:1 a po změně stran dokonce prohrávala o dvě branky. Oba brněnské celky dokázaly ztrátu smazat. Zbrojovka v pátečním klání poté, co se poprvé po návratu střelecky prosadil hvězdný Vaněk a v 88. minutě vyrovnal střídající Antonín Růsek. „Vyrovnání nás stálo hodně sil. Hráče jsme poté nabádali k opatrnosti,“ poznamenal Šustr.

Jenomže poslední slovo měli stejně jako před měsícem s Líšní v závěru základní hrací doby domácí. Výhru tentokrát vystřelil v devadesáté minutě Tomáš Smejkal. „Jihlavu jsme zkrátka pustili do šance, kterou využila,“ mrzelo Šustra.

Naopak Jihlava odčinila dvě kola starou prohru s Hradcem Králové 2:4 a drží se na druhé pozici tabulky. „Jsem psychicky vyždímaný. Nemůžeme vyhrát úplně normálně. Měli jsme zápas pod kontrolou, mohli jsme hrát víc v klidu, za stavu 2:0 kluci dominovali, ale nepřidali další gól,“ řekl trenér Jihlavy Radim Kučera.

Někdejší kouč fotbalistů 1. SC Znojmo ocenil psychickou odolnost svých současných svěřenců. „Po vyrovnání se prokázala morální síla našich hráčů. Neskolilo je srovnání a nakonec rozhodli,“ ocenil Kučera.

To brněnští fotbalisté pokračují v matných výkonech s hlavními konkurenty o čelo tabulky. Ze třech zápasů s celky z první pětky vybojovala Zbrojovka jediný bod za remízu s Pardubicemi 1:1. S pražskou Duklou prohrála 1:2 a teď nestačila ani na Jihlavu.

Šanci vylepšit nepříznivou bilanci mají brněnští fotbalisté už v příštím kole, kdy netradičně v sobotu večer sehrají další šlágr s Hradcem Králové.

Jihlava - Zbrojovka Brno 3:2 (1:0)

Branky: 45+1. Jawo, 46. Klobása, 90. Smejkal – 55. Vaněk, 88. Růsek
Žluté karty: Jawo, Lacko – Šmíd, Šumbera.
Rozhodčí: Orel – Caletka, Ratajová.
Diváci: 1 693.
Držení míče: 54 % – 46 %.
Střely celkem: 13:7.
Střely na branku: 5:6.
Rohy: 8:5.

Jihlava: Vejmola – Svoboda, Tlustý, Tijani, Javůrek – Fortelný (43. Lacko), Vaculík – Smejkal, Klobása (86. Rezek), Zoubele (90. Vedral) – Jawo.
Zbrojovka: Floder – Šural, Šmíd, Kryštůfek, Eismann – Bariš, Vaněk – Štepanovský (64. Krška), Přichystal (46. Růsek), Šumbera – Pázler (54. Magera).