Zavadil: Víc si věříme, zápasy jsou fotbalovější

Těžko hledat hráče, který se nacházel v prvním poločase častěji u míče. Zlínští fotbalisté ve dvacátém kole první ligy nabízeli brněnskému kapitánovi Pavlu Zavadilovi svými fauly jednu standardní situaci za druhou, na což nakonec i doplatili. Záložník Zbrojovky gólem z přímého kopu přispěl k vítězství 2:0. „Gólman mi potvrdil, že tam bylo jediné volné místo, kam nedosáhl," popsal svoji trefu sedmatřicetiletý fotbalista.

Před gólem vám několik pokusů ze standardních situací nevyšlo. Věřil jste, že rána před pauzou bude úspěšná?

Chvilku jsem se zastřeloval. Předchozí dvě mi nesedly, jak jsem chtěl. Ale věřil jsem, že přijde ještě jedna. Scházely dvě minuty do poločasu a říkal jsem si, že to musím dát na bránu, protože ve zdi stáli jen dva hráči. Tušil jsem, že když střelu hodně utáhnu, může to vyjít.

Střela šla k bližší tyči. Chyboval i brankář Tomáš Holý?

Myslím, že ne. Byla to podobná standardka jako v Jablonci, kde mi ji brankář chytil. Tady jsem to kopl ještě líp a gólman mi potvrdil, že tam bylo jediné volné místo, kam nedosáhl. Takže asi zasloužená trefa.

Vzápětí ovšem po vaší ztrátě míče soupeř málem vyrovnal. Co se stalo?

Chtěl jsem dávat balon na druhou stranu na volného Keresteše, ale trefil jsem hráče před sebou a byl z toho málem gól. Měli jsme trochu štěstí, ale přeje nám.

Na jaře jste dvakrát vyhráli doma, naopak dvakrát prohráli venku. Proč se tak liší vaše výsledky?

Doma jsme hodně silní, věříme si, soupeřům se v Brně nehraje dobře. Máme tady větší nasazení a chuť zvítězit. Musíme se tak naučit hrát i venku, ale chce to asi čas, tak rychle to nejde.

Pomáhá vám i fakt, že se na rozdíl od minulých sezon nestrachujete o setrvání v nejvyšší soutěži?

Při boji o záchranu na nás byl vždycky velký tlak a věděli jsme, že domácí zápasy musíme zvládat. Teď mi přijde, že si daleko víc věříme. Za vítězstvím jdeme se stejným nasazením, jako když jsme hráli o záchranu, ale zápasy jsou fotbalovější.