Začala nadstavba volejbalistek: Šelmy doma přejely Ostravu

Brno – Oba brněnské celky dostaly na úvod nadstavbové části extraligy výhodu domácího prostředí, jenže zužitkovaly ji pouze Šelmy, když porazily Ostravu 3:0 na sety. Naopak Královo Pole doma podlehlo Přerovu také jednoznačně 0:3.

Šelmy v první sadě sice dotahovaly, ovšem koncovku zvládly a sadu získaly 25:23. Další sety už ovládly hladce 25:11 a 25:12. „Myslím, že jsme se hlavami vůbec nedostaly do utkání. Dle mého názoru jsme se úplně nerozehrály, ale díky dobrému servisu se nám podařilo nad Ostravou vyhrát,“ uvedla brněnská kapitánka Milada Bergrová.

Královo Pole v první sadě ztrácelo už deset bodů, přesto se dotáhlo na rozdíl jediného, jenže závěr patřil Přerovu, který zvítězil 25:22. Zbylé dvě sady už Hanačky držely pohodlný náskok a vyhrály je 25:18 a 25:15. „Přerov odehrál výborný zápas a nestačily jsme na něj. Škoda koncovky prvního setu, mohlo to být jinak, kdybychom ji zvládly,“ mrzelo královopolskou kapitánku Kláru Vyklickou.

Přerov si odvezl zasloužený triumf. „Celý zápas jsme vedli, ještě že jsme zvládli koncovku první sady, protože jsem holkám říkal, že mám zase tisíc šedivých vlasů. Ale byl to jediný moment, kdy nás Královo Pole dotáhlo,“ řekl kouč vítězek Radim Vlček.
Šelmy vedou druhou nadstavbovou skupinu o páté až osmé místo, následuje je jejich městský rival.


Autor: Jaroslav Kára

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/zacala-nadstavba-volejbalistek-selmy-doma-prejely-ostravu-20190210.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací