Velkolepý obrat. Kometě zajistil předkolo Káňův první extraligový hattrick

Drama, které naplánoval snad ten nejbláznivější hokejový scenárista. Hokejisté brněnské Komety si zajistili v úterý v duelu 51. kola extraligy jistotu předkola play off po velkolepém obratu.

V Pardubicích prohrávali už 0:3. Čtrnáct sekund před sirénou však vyrovnal brněnský bek Jozef Kováčik na 3:3. V prodloužení dovršil hattrick útočník Jan Káňa a zajistil výhru 4:3. „Celé Brno si zaslouží, aby Kometa hrála play off. Jsme rádi, že jsme to zvládli a do dalších zápasů půjdeme s čistou hlavou," oddechl si asistent trenéra Komety Kamil Pokorný.

Jeho tým má nyní náskok před posledním duelem základní části na jedenácté Vítkovice čtyři body a poskočil na deváté místo.

Na východě Čech Kometa nevyhrála od října roku 2013, k další prohře se schylovalo
i v úterý. Brněnského brankáře Marka Čiliaka překonal ve druhé třetině domácí forvard Petr Sýkora a Tyler Redenbach. Kanaďan ještě přidal třetí trefu Pardubic deset minut před koncem duelu. „Po třetím gólu Pardubic už jsme byli doslova v rakvi, ale hráči to víko vykopli a neskutečným způsobem se vrátili do zápasu," chválil Pokorný.

Káňa, bojovník, jenž se nikdy nevzdává, nakopl v základní části Kometu dvěma góly. „Bylo to hlavně o štěstí. Zkusili jsme hrát vabank a všechno cpát do branky, díkybohu to vyšlo," jásal Káňa.

Čtrnáct sekund před koncem duelu pak propálil bek Kováčik vše, co mu stálo v cestě, a poslal duel do prodloužení. „Problematika posledních minut je v Pardubicích už dlouhodobě. Čím to je? Ať si každý myslí, co chce," hlesl zklamaný domácí kouč Peter Draisaitl.

Přitom ještě v 57. minutě utkání zaujímala Kometa jedenácté místo v tabulce odsuzující k play out. Obrat Brňanů však podpořil i liberecký forvard Petr Vampola. Vstřelil dvě branky a zařídil prohru Vítkovic 5:6. Ostravané si už jistě zahrají kvůli horšímu vzájemnému zápasu s Třincem jen play out.

Postup Brna do předkola play off stvrdil po 43 vteřinách prodloužení Káňa. Odrazil puk o brusle domácího beka. „Byl to asi můj první hattrick od dorostu," usmál se čtyřiadvacetiletý forvard nad prvním hattrickem v extralize.