Úvodní zaškobrtnutí Zbrojovky: málem prohrála, z Vlašimi veze aspoň bod

Vlašim, Brno – Nepříjemné zaváhání. Fotbalisté brněnské Zbrojovky vyhlašují útok na postup do nejvyšší soutěže a čtyři z pěti vyhraných zápasů v přípravě zavdávaly k optimismu. Jenomže v úvodním kole druhé ligy se favoritovi soutěže postavila do cesty neoblíbená Vlašim a Zbrojovka po remíze 2:2 odvezla domů jediný bod.

A ze hřiště dvanáctého celku minulé sezony málem odjela z prázdnou. Alespoň bod vystřelil Brnu trefou v 87. minutě zkušený Pavel Eismann. „Remíza je zklamání. Vedli jsme, takže bod je prostě málo. Je to ale první kolo a věřím, že se budeme jen a jen zvedat,“ sdělil brněnský zadák Jakub Šural.

Vlašim v minulé sezoně dvakrát připravila Zbrojovce horké chvilky, když ji jednou porazila a jednou remizovala.
Tentokrát se dlouho zdálo, že má Zbrojovka utkání pod kontrolou. Diktovala tempo hry a v jedenadvacáté minutě přišla chvíle Jakuba Šurala, který po rohu hlavou otevřel skóre. „Viděl jsem, že Magy (Lukáš Magera – pozn. red.) půjde do hlavy tak, že bude zabírat, a mě balon nějak trefil,“ glosoval svoji trefu Šural.

Premiérovou trefu sezony poslal svému před necelými třemi měsíci zesnulému bratrovi Josefovi, na jehož počest nosí dres s číslem třiadvacet. Další šance ovšem fotbalisté Zbrojovky využít nedokázali, což je mrzelo zvláště ve druhé půli. „Na tréninku ze všeho dáváme góly. Tady dvě tři tutovky nedáme. To tam prostě musíme narvat,“ bědoval Šural.

Po změně stran totiž přišly chvilky houževnatých domácích. Defenzivu Zbrojovky poprvé zaskočili v devětapadesáté minutě, kdy rychlý protiútok usměrnil do sítě Václav Svoboda. Domácí obranu opařili znovu v závěrečné desetiminutovce, kdy Petra Bredu odstavil od míče nedovoleně brankář Zbrojovky Pavel Halouska a rozhodčí nařídil penaltu. Tu proměnil Ladislav Janda ranou do protipohybu brněnského brankáře.

Když už se zdálo, že se hned v prvním kole druhé nejvyšší soutěže schyluje k senzaci, vzal si slovo jeden z nejzkušenějších brněnských mužů Pavel Eismann. Jeho centr ze strany překvapil defenzivu včetně gólmana a míč doplachtil až do brány. Utkání tak skončilo smírně. „Do zápasu jsme nešli se svěšenou hlavou, Brno je těžký soupeř a určitě bude hrát o špičku tabulky a na začátek to byl hodně těžký soupeř,“ povídal pro klubový web krajní obránce Breda.

Spravit chuť si chtějí fotbalisté Zbrojovky v dalším kole, kdy v prvním domácím utkání přivítají na stadionu v Srbské ulici v pátek od sedmi hodin večer Pardubice.

Vlašim - Zbrojovka Brno 2:2 (0:1)

Branky: 59. Svoboda, 84. Janda (pen.) – 21. Jakub Šural, 87. Eismann.
Rozhodčí: Petřík – Vinter, Novák.