Úspěšný vstup do play-off. Žabiny dominovaly nad oslabeným Trutnovem

Brno – Jasnou výhrou vkročily do čtvrtfinále play-off basketbalistky Žabin Brno. Svěřenky trenéra Viktora Pruši přehrály oslabený Trutnov 78:44 a v sérii hrané na tři vítězství se ujaly vedení 1:0.

„Začátek úplně nenasvědčoval tomu, že vyhrajeme nakonec takovým skóre. První čtvrtina byla nervózní z obou stran, zvlášť u nás. Báli jsme se trochu zakončení, ale jsem rád, že v průběhu druhé čtvrtiny a hlavně ve třetí čtvrtině jsme zápas rozhodli a dopadl pro nás vítězně,“ uvedl trenér Žabin Viktor Pruša.

K výhře domácích přispěla čtrnácti body i hvězdná Kateřina Zohnová, která dřív zářila v dresu Trutnova. Východočeský tým sužuje vlna zranění, Trutnovu na startu utkání chyběly čtyři hráčky. V průběhu duelu se další dvě basketbalistky hostujícího celku zranily. „Velice těžko se mi utkání hodnotí. Těšili jsme se na zajímavou play-off sérii. Bohužel nám vypadlo několik hráček už před samotným utkáním. Zranění ke sportu patří, ale takovou bezmocnost, jakou jsme zažili my, opravdu nepřeji nikomu," žehral trenér Trutnova Michal Martišek. 

Druhé utkání série se uskuteční v úterý od půl sedmé večer na východě Čech.

Žabiny Brno-Loko Trutnov 78:44 

(22:16, 19:9, 23:10, 14:9)

Sestava Žabin: Stoupalová, Lančová, Matuzonytéová, Záplatová, Vacková, Křivánková, Adamcová, Šoukalová, Webbová, Zohnová, Malečková, Dudášová.
Nejvíc bodů Žabiny: Zohnová - 14, Webbová - 12, Vacková, Dudášová - 10.


Autor: Václav Petrů

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/uspesny-vstup-do-play-off-zabiny-dominovaly-nad-oslabenym-trutnovem-20190310.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací