Trenér Komety Hadamczik po nejtěžší porážce: Výsledky dlužíme divákům i sobě

Brno – Má za sebou nejtěžší porážku v roli kouče hokejové Komety, ale upíná se k lepší budoucnosti. Už v pátek od šesti hodin večer v domácí DRFG Areně má Alois Hadamczik možnost se svými svěřenci napravit úterní debakl 3:9 na ledě pražské Sparty. „Musíme z našich hráčů dostat maximum, pomáhat si. Každý jedinec potřebuje přidat a začít sám u sebe," burcuje třiašdesátiletý stratég aktuálně sedmého celku extraligové tabulky.

Jak vypadaly dva dny po debaklu na Spartě?

Dva předvedené výkony na cizích hřištích byly katastrofální, hlavně na Spartě. Řekli jsme si, že každý se musí zamyslet sám nad sebou a zlepšit svůj výkon. Nehledali jsme chyby v jedincích, kteří byli u gólů, protože tam byly i chyby dalších hráčů, kteří je mohli napravit. Probírali jsme spíš budoucnost, ne minulost. Dívali jsme se dopředu, abychom výkon odčinili a získali diváky zpět domácí výhrou.

Působil jste nyní na hráče spíš jako psycholog?

Nedělám žádnou paniku. První čtvrtinu extraligy jsme uhráli 24 bodů a byli jsme spokojení. Tuto jsme uhráli už 19 a máme dva zápasy a šest bodů ve hře. Při dobrých výsledcích můžeme mít 25 bodů. Utekla nám druhá čtvrtina, byly tam objektivní příčiny, zranění hráčů, do toho jsme nehráli skoro měsíc doma. Ale výmluvy jdou stranou, hledáme cesty, abychom napravili výkon, to je podstatné.

Lze si z úterního utkání v Praze vzít něco pozitivního?

Takovou první třetinu jsem v životě nezažil a spousta hráčů taky ne. Ale hájíme dres Komety a svá jména. Dvě třetiny jsme pak hráli 3:3. Můžeme to hledat v tom, že Sparta polevila, nebo třeba i v tom, že naši hráči byli pod psychickým tlakem první třetiny a už větší ostudu nechtěli. Bereme si z toho, že musíme obranu zlepšit tak jako od druhé třetiny a nedělat individuální chyby. Samozřejmě někteří hráči, kteří byli v utkání u nejvíc gólů, nehrají.

Zvažujete ještě do konce přestupového období pohyb v kádru?

Kometa od začátku chtěla posílit, chtěla nahradit Michala Kempného. Ale měli jsme tolik smůly, že se nám to nepovedlo. Chtěli jsme hráče, kteří nakonec odešli do Ruska nebo Švédska. Majitel klubu i já chceme posílit, ale na trhu nejsou volní hráči, kteří jsou lepší než naši současní. Že utratíme peníze a přivedeme hráče, to nejde, ale problém tady je, co si budeme povídat.

V obraně?

Čekali jsme, že Stehlík bude patřit mezi čtyři elitní beky, ale nedařilo se mu. Do toho se nám zranil Hanzlík, to je další stabilní bek. Doplnili jsme kádr Štindlem, který nemá velké zkušenosti, Trška před přestupem letos také nehrál extraligu. Do toho máme devatenáctiletého Kocha. Mít a nemít třicet minut na ledě Kempného není jedno. Ale on tady není. Musíme z našich hráčů dostat maximum, pomáhat si. Každý potřebuje přidat a začít u sebe.

Je nevýhoda, že nyní nastoupíte proti Pardubicím, jejichž hráči mají motivaci ukázat se novému kouči Peteru Draisaitlovi?

To neovlivníme. Přijímáme situaci, jaká je. Ať už přijede s Pardubicemi jakýkoliv trenér, my chceme vyhrát. Je paradox, že první zápas tady začínal Richard Král (předchozí kouč Pardubic – pozn. red.), teď Draisaitl. Neřešíme to, je morální povinnost každého hokejisty hrát na 110 procent a ne, aby když přijde nový trenér, hrál místo 90 na 100. My dlužíme sami sobě a divákům Komety výsledky a body, to je pro nás zavazující. Všechny okolnosti jdou mimo nás.