Terno pro Zbrojovku. Získala do zálohy reprezentanta a svého odchovance Vaňka

Brno – Kýženou posilu do středu zálohy našla Zbrojovka ve vlastním odchovanci. Po jedenácti letech brněnský dres patrně oblékne fotbalista Ondřej Vaněk, který ve čtvrtek s osmým týmem FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY podepsal kontrakt.

Na transferu se dohodl brněnský klub, hráč a jeho zastupující agentura ISM. Chybí už jen potvrzení z ruské Ufy, kde osminásobný český reprezentant strávil poslední tři sezony. „Udělám vše pro to, abych klubu pomohl tam, kam patří, tedy do první ligy. To je můj hlavní cíl a smysl mého rozhodnutí,“ řekl klubovému webu devětadvacetiletý záložník, který oblékne dres s číslem 90.

Z Brna odešel v osmnácti letech do pražské Slavie. „Většinu hráčů z kabiny si pamatuju spíš jako protihráče, jen s Pazlim (Jan Pázler – pozn. red.) jsem se potkal v mládeži Slavie na intru,“ vzpomínal. „Ale v Brně už trénuju tři týdny, z toho poslední týden s áčkem, takže kluky vesměs znám líp,“ dodal Vaněk.

Vaněk si prvoligovou premiéru odbyl 29. listopadu 2009 právě proti Zbrojovce. Chvilku se mihl v Hlučíně, ale jméno si udělal ve čtyřech sezonách v Jablonci, kde si svými výkony řekl o reprezentační dres. Následně přestoupil v roce 2014 do Kayserisporu, po sestupu klubu zamířil do Plzně, se kterou získal dva ligové tituly. Poslední tři roky strávil v ruské Ufě.

V dresu Slavie, Jablonce a Plzně nastřádal Vaněk dohromady 123 ligových zápasů, vstřelil 16 branek. V Ufě ve 44 duelech skóroval devětkrát. Dres národního týmu oblékl v osmi zápasech včetně kvalifikační bitvy o světový šampionát v Itálii.


Autor: Jaroslav Kára

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/fotbal-druha-liga/terno-pro-zbrojovku-ziskala-do-zalohy-reprezentanta-a-sveho-odchovance-vanka-20190905.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací