Srovnáno! Výhru Komety zařídil v prodloužení Plášek. Pláchl a trefil šibenici

Brno – Vlna euforie se v pondělí nesla brněnským stadionem. Hokejová Kometa vyrovnala semifinálovou sérii play-off s Libercem na 2:2 na zápasy. V opět nesmírně vyrovnaném utkání se potřetí ze čtyř duelů rozhodovalo až v prodloužení. V něm byl úspěšnější brněnský celek. O výhře 3:2 rozhodl Karel Plášek mladší.

Ten si počíhal na nahozený puk, který přeskočil čepel hokejky libereckého obránce, a pelášil sám na hostujícího gólmana Romana Willa. Se situací si poradil náramně. Kotouč uklidil mazácky pod víko. „V jeho věku rozhodnout takový zápas? Klobouk dolů,“ chválil útočník Komety Martin Dočekal.

Liberec polykal poněkud hořkou pilulku. „Neumřeli jsme. Prohra nás mrzí. To se stane, ale musíme hrát dál. Je to dobrá série a zaslouženě vyrovnaná,“ hlesl gólman Bílých Tygrů Roman Will.

Severočeši měli duel dobře rozehraný, dlouho vedli, ale nakonec jim to k ničemu nebylo. Kometě pomohl povolený doping Martina Zaťoviče po druhé třetině. „Zaťa si vzal slovo a srovnal nás do latě, což nám pomohlo. Pak to vypadalo úplně jinak,“ líčil Dočekal.

Ve třetí části brněnský tým na Liberec vlétl. Hnal se za vyrovnáním. Toho se dočkal po bravurní střele Tomáše Bartejsa, který poslal utkání do prodloužení, které rozhodl Plášek.

Prvních čtyřicet minut ale ze strany brněnského celku nebylo ideálních. Prohrával a musel dotahovat. „Tohle je fyzicky i psychicky náročné,“ sdělil Dočekal.

Nedílnou součástí byly zase přesilovky. V první části měl každý tým k dispozici po jedné, ale ve druhé třetině se na trestné lavici hráči točili o poznání víc. „Tahle fáze zápasu ublížila. Oba týmy věděly, že kdo spadne, dostane přesilovku. Bylo to až trapné. Kazilo to tuhle jinak férovou a vyrovnanou sérii,“ bědoval liberecký kouč Filip Pešán.

Šarvátky a emoce zaplavily led a místo hokeje se diváci soustředili na výkon mužů v pruhovaných dresech. Situace se ustálila až ve třetí části. Liberec strážil vedení a Brno marně hledalo cestu. Jenže nakonec našlo. „Všichni vědí, že Kometa má dobré útočníky, kteří když dostanou šanci, promění ji,“ bědoval Will.

Kometa Brno – Bílí Tygři Liberec 3:2 pr.

Třetiny: 0:1, 1:1, 1:0 – 1:0.
Branky a nahrávky: 25. Zaťovič (Orsava, P. Holík), 49. Bartejs (P. Holík, Štencel), 62. Plášek ml. – 7. Birner (L. Hudáček, Havlín), 30. Filippi (M. Kvapil, Birner).
Vyloučení: 6:8, Využití: 1:1.
Střely na branku: 31:28.
Rozhodčí: Mrkva, Pražák – Ondráček, Špůr.
Diváci: 7 700 (vyprodáno).

Kometa: Čiliak – Barinka, O. Němec, Gulaši, Z. Michálek, Malec, Bartejs, Štencel – Zaťovič, P. Holík, Mueller – Plášek ml., M. Erat, Orsava – Mallet, Kusko, P. Kratochvíl – Dočekal, L. Čermák, Vondráček.
Liberec: Will – Derner, Kolmann, Šmíd, T. Hanousek, Ševc, Havlín, Doherty – Birner, L. Hudáček, Ordoš – M. Kvapil, Filippi, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek, M. Zachar – J. Vlach, Redenbach, Lakatoš.

Série se nyní přesouvá za vyrovnaného stavu opět na sever Čech, kde se hraje už ve čtvrtek od pěti hodin odpoledne.

Autor: Vladimír Formánek