Špílmachr Zavadil se vrátil do Teplic, kde se před rokem vážně zranil

První zápas ligového jara v Teplicích byl pikantní pro brněnského kapitána Pavla Zavadila. Osmatřicetiletý fotbalista se vrátil do základní sestavy právě v místech, kde se jeho kariéra před necelým rokem málem zastavila nadobro. Zavadil v sobotu výrazně pomohl Zbrojovce k cenné remíze 1:1 a končit ani zdaleka nechce.

Před 322 dny Zavadil v teplickém vápně zasekl míč Ljevakovičovi, dráhy jejich nohou se na moment protnuly a pak vzplály emoce. Hostující záložník totiž upadl až chvíli po kontaktu a rozhodčí odpískal penaltu, ze které dal Jakub Řezníček v 81. minutě vítězný gól. Domácí se zlobili ještě dlouho po zápase a z obou stran padala silná slova, která utichla až po pár dnech. Lékaři totiž Zavadilovi sdělili nepříjemnou zprávu - přetržený křížový vaz v koleni.

V sobotu se opora Brna na Stínadlech podepsala pod jediný gól hostů. Ve 34. minutě Zavadil z přímého kopu poslal oblouček, který brankář Grigar neudržel a míč se nakonec po nešťastném zásahu domácího obránce Vondráška vrátil do teplické sítě.

Šlo dokonce i o stejnou branku jako loni v dubnu. "Že se vrátím zrovna tady, na to jsem nemyslel. Už je to pryč," řekl Zavadil.

Konec podzimu stihl aspoň jako náhradník, teď to ale byl první celý zápas. "Dneska jsem měl konečně pocit, že jsem zase fotbalista," prohlásil zkušený středopolař.

O útrapách posledního roku se rozpovídal viditelně nerad, ale přece. "To, co se mi stalo, mi bylo hodně líto. Měl jsem formu, cítil jsem to, no a pak přijde tohle," vzpomínal Zavadil.

"Kdyby se mi to stalo v pětadvaceti, bylo by to asi normální, ale v tomhle věku je to prostě těžké," doplnil.

Tvrdí, že kariéru rozhodně končit nechtěl, i když zprávy z brněnské kabiny mluvily i o opaku. To nakonec připustil sám Zavadil. "Potřeboval jsem si to poskládat v hlavě, utřídit si nějaké věci. Hodně mě povzbudila rehabilitace a to, že šla fakt dobře," přiznal Zavadil.

Spolu s Janem Polákem vytvořili specifický střed brněnské zálohy. Dohromady jim je 73 let, přesto i pohyblivé teplické hráče do hry příliš nepustili. Končit teď tím spíš nechce. "Na jak dlouho to ještě vidím? Uvidíme, když budu zdravý, tak ještě na dlouho," pousmál se rodák z Olomouce.

Počítá s ním i Brno. "Komunikujeme s ním o prodloužení smlouvy, plán je minimálně na další rok. A jiná než hráčská role? Bude záležet, jestli se přestěhuje do Brna," uvedl trenér Zbrojovky Svatopluk Habanec.