Šelmy se drápou mezi špičku, Královo Pole dalo sbohem

Brno – Rozdílné příběhy píšou ve čtvrtfinále volejbalové extraligy brněnské ženské celky. Zatímco Šelmy jsou po sobotní vydřené výhře 3:2 na palubovce Olympu Praha za stavu 2:1 na zápasy krok od postupu mezi čtyři nejlepší celky soutěže, Královo Pole už je ze hry venku.

Svěřenky trenéra Tomáše Samselyho v nejrychlejším možném termínu prohrály 0:3 na zápasy s Libercem. Severočeského favorita nezaskočily ani ve třetím utkání, v němž pod Ještědem prohrály 1:3 na sety. „Musím naše holky pochválit. Chtěli jsme to zkusit napálit a vyhrát nějaký set nebo zápas. Byli jsme blízko a nikdo neví, co by se stalo, kdyby se to ve středu doma povedlo,“ narážel Samsely na vyrovnanou bitvu z domácího klání, kterou jeho svěřenky prohrály až v tiebreaku.

Královopolanky přitom na severu Čech dlouho držely naději na prodloužení série. Úvodní sadu vyhrály 25:21, následný nástup favorita ale nezachytily. „Hrály jsme dobrý volejbal, ale bohužel nám odešel servis a nešlo nám skládat středem,“ litovala kapitánka Klára Vyklická. Královo Pole tak po dvou předcházejících semifinálových účastech, tentokrát skončilo předčasně.

Brněnští volejbaloví fanoušci přesto mají reálnou šanci, že extraligové semifinále uvidí. Šelmy totiž v sobotu zvládly dramatickou bitvu na palubovce Olympu Praha, i když v utkání dlouho ztrácely. „Zápas byl podle očekávání napínavý až do konce, což jsme předpokládaly. V tiebreaku Olymp znervózněl, o čemž svědči čtyři zkažené servisy a potom už jsme měly navrch,“ povídala kapitánka výběru Soňa Nováková.

Šelmy byly ve čtvrté sadě dokonce na pokraji porážky, za stavu 1:2 na sety prohrávaly ve čtvrté sadě 19:22, poté si ale na servisu vzala slovo Anna Pospíšilová. Pěti kvalitními servisy v řadě otočila set ve prospěch svého týmu a poslala do utkání v tiebreaku. Tam zvládly hru nervů lépe Jihomoravanky. „Anička podle mě zápas rozhodla,“ přesvědčovala Nováková.

O postup do semifinále Šelmy zabojují ve středu v domácí hale v Kounicově ulici. Mezi čtyři nejlepší postoupila kromě Liberce také suverénní Olomouc, v hanáckém derby má favorizovaný Prostějov navrch nad Přerovem.

Olymp Praha – Šelmy Brno 2:3

(25:19, 27:29, 25:23, 22:25, 11:15)

Stav série: 1:2
Šelmy: Janečková, Svobodníková, Beránková, Sklenářová, Boulová, Nováková, libero Chlumská. Střídaly: Pospíšilová, Svobodová

Liberec – KP Brno 3:1

(21:25, 25:14, 25:23, 25:11)

Konečný stav série: 3:0
KP: Meidlová, Nicholová, Fricanová, Vyklická, Pavlíková, Skibová, libero: Digrinová. Střídaly: Kopáčová, Šloufová, Podhrázká