SE ŠENČUREM NAKONEC PROHRA

V úterý 12. září jsme nastoupili k domácímu přípravnému utkání proti účastníkovi mezinárodní soutěže Helios Alpe Adria Cup, slovinskému týmu K Šenčur. Do utkání jsme vstoupili úspěšně, první koš jsme soupeři dovolili až za stavu 6:0 a mírný náskok jsme si drželi až do konce poločasu. Ještě před odchodem do šatny jsme však o vedení vinou několika zbytečně ztracených míčů přišli a nabídli jsme tak Slovincům vedení o tři body. Do druhé půle jsme nastupovali za skóre 34:37.

Ve druhém poločase se situace obrátila a náskok si po celou dobu drželi šenčurští basketbalisté. Ten v jedné chvíli dosahoval až 14 bodů a zdálo, že výsledek je již nezvratitelný. Nicméně jsme po time-outu dokázali zabrat a půl minuty před koncem hrací doby jsme snížil na rozdíl jediného koše (74:76). Pak nezbývalo nic jiného, než jít do rizika a pokusit se alespoň vyrovnat. Bohužel, tato taktika nevyšla a soupeř ve skóre odskočil na konečných 77:83.

Střelecky se nejvýrazněji prosadil Brian Sullivan s 28 body, následovali ho Kevin Mays s 11 body, Mladen Primorac a Michal Jedovnický se shodně trefili za 8 bodů a Honza Tomanec přidal ke svým 7 bodům 9 doskoků.
V sestavě nám chyběl lehce zraněný Zdeněk Nehyba, kterého oproti původním předpokladům na soupisce nahradil Robert Hlaváček (do stabilní rotace pro tuto sezónu se nedostal a plní tak roli náhradníka), který však do hry stejně jako Martin Vyroubal nezasáhl.

Trenér Jakara nadělil hráčům z lavičky poměrně velkorysou minutáž – nejmenší prostor dostal se třemi minutami pivot Viktor Vašát, který však i během této krátké doby stihnul bodovat (2 body), ostatní hráči se na hřišti pohybovali více než 15 minut.

Trenér Dejan Jakara hodnotí utkání takto: „Zápas proti Šenčuru nám ukázal, na čem musíme dál každodenně pracovat. S týmem plným mladých hráčů je normální, že hrajeme „ve vlnách“. Musíme umět rozpoznat chvíle, kdy hrát pomaleji a taktičtěji a kdy zrychlit a zatlačit na obranu soupeře. Zkušenosti hráčů ale nemůžou být záminkou k omlouvání výkonu, od svých hráčů budu vždy požadovat, aby do toho dali maximum. Pokud to dokážeme, nemáme se čeho bát!
Rád bych také řekl, že jsme se těšili na první domácí utkání a děkujeme fanouškům, kteří se přišli podívat a drželi nám palce.“