První porážka. Kometa podlehla Mladé Boleslavi 2:3, Urban rozhodl v oslabení

Zlomili prokletí. Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli v Brně naposledy v listopadu před necelými třemi lety. Nyní jim Kometa povolila tříbodový úspěch po sérii pěti výher v řadě. Ve třetím kole extraligy si Brňané připsali první porážku, když padli 2:3. „Nebylo v tom nic, žádná pořádná šance, žádná střela,“ štvalo brněnského útočníka Martina Zaťoviče.

Kometa narazila po ofenzivnějších týmech Třinci a Hradci Králové na organizované a defenzivnější mužstvo. Navíc proti celku, jako je Mladá Boleslav, dostala první branku, což je vždy nepříjemné. Ve třinácté minutě skóroval Tomáš Knotek. „První třetina byla z naší strany hodně mdlá, soupeř šel zaslouženě do vedení. I když ve druhé třetině jsme byli trochu aktivnější a srovnali, pořád nám disciplinovaná hra soupeře dělala problémy. Hrál jednoduše a obětavě,“ uznal asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

Domácí hokejisté obrátili vývoj utkání, když po nahození beka Jakuba Krejčíka tečoval puk Zaťovič. Další přesilovku pak využil ve třetí části přízemní střelou Martin Erat, který si v sezoně otevřel gólový účet. „Byl mezi kruhy, tak to zkusil a zvolil to dobře. Vyšly nám ale akorát přesilovky,“ utrousil Zaťovič.

Mladá Boleslav po dvou porážkách v úvodu extraligy toužila po vítězství, což se projevilo. Utkání nezabalila. Hlavní strůjce hostujícího obratu byl forvard Tomáš Urban. Nejdřív v přesilovce úspěšně tečoval před brankou. Poté po chybě brněnské defenzivy ujel obraně a střelou zápěstím pod ruku brankáře Marka Čiliaka zařídil svému týmu výhru 3:2. „Fantazie, že se mi povedlo dát gól v oslabení. Cíl bylo odehrát utkání do prodloužení. Zbytek zápasu jsme odfárali úplně skvěle,“ radoval se urostlý forvard, který měří přes dva metry.

Kometa obdržela branku trestuhodně v pětiminutové přesilovce, kterou rozhodčí nařídili po trestu do konce utkání pro Matěje Stříteského, jenž nevybíravě atakoval na hlavu Tomáše Svobodu. „Jsme spokojení jak s výkonem, tak s výsledkem. Hráli jsme obětavě od první do třetí třetiny. Hráči pracovali, šli si za tím a pak byli v závěru odměnění,“ těšilo hostujícího kouče Patrika Augustu.

Kometa je po prohře v tabulce osmá, Mladá Boleslav devátá.

Kometa Brno - Mladá Boleslav 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 21. Zaťovič (Krejčík, M. Erat), 45. M. Erat (Krejčík, Zaťovič) - 13. T. Knotek (Urban), 52. Urban (Valský, Říha), 56. Urban.
Rozhodčí: Kika, Šír - V. Hanzlík, Rampír. Vyloučení: 4:4, navíc Stříteský (Mladá Boleslav) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Střely: 22:28. Zblokované střely: 10:12. Hity: 10:8. Úspěšnost vhazování: 53 % (33/62) – 47 % (29/62). Diváci: 7039.

Sestavy:

Kometa Brno: Čiliak - O. Němec, Krejčík, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, F. Král - M. Erat, J. Hruška, T. Svoboda - Vincour, V. Němec, Zaťovič - H. Zohorna, Nahodil, Mallet - Haščák, Dočekal, J. Káňa. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný a Haken.

Mladá Boleslav: Maxwell - Kotvan, Jan Hanzlík, Říha, Hrdinka, Stříteský, Němeček, Knot - Lenc, Klepiš, P. Musil - Valský, T. Knotek, Urban - M. Látal, Žejdl, Orsava - Martin Procházka, L. Pabiška, Pacovský. Trenéři: P. Augusta, Ujčík a Žabka.

Autor: Petr Musil