Příště musím dát třetí branku, lituje remízy vládce kanonýrů Škoda

Jak je důležití mít svého Škodu. Brněnský útočník Michal Škoda chytl v podzimní části nejvyšší fotbalové soutěže skvělou formu a proti Příbrami dal dvě branky. Už se trefil desetkrát a vládne prvoligovým kanonýrům. Jenže jeho Zbrojovka doma s Příbramí pouze remizovala 2:2. „Převládá zklamání, protože jsme neudrželi výsledek 2:1 a nemáme tři body," mrzí osmadvacetile­tého Škodu.

Dáváte góly, ale tým body nesbírá. Jak prožíváte takové období?

Pro mě je to asi nejlepší sezona, ale jsem zklamaný, protože góly mají vést k bodům, hlavně ke třem, což se zatím nedaří. Věřil jsem, že duel s Příbramí dotáhneme, bohužel se to nepodařilo. Musím pracovat dál a příště dát třeba třetí gól, abychom vyhráli.

Do druhé půle jste šli s vedením 2:1, ale moc příležitostí jste neměli. Čím to?

Jedna má šance za druhý poločas je málo, když vedete 2:1. Měl jsem dát třetí branku, situaci vyřešit jinak, na dva do doteky.

Míč vám odskočil?

Ano, ale měl jsem si ho dát na stehno a dát gól, bohužel jsem se snažil střílet z první pravačkou a šlo to asi šestnáct metrů vedle.

Standardní situace jste rozehrával na pokyn lavičky?

Věřil jsem si a chtěl jsem to zlomit. Mohl jsem se trefit, ale v poslední vteřině jsem střílel do zdi .

Jak snášíte, že místo zlepšení body ztrácíte?

Bohužel nesbíráme body. Vždycky přijde nějaká situace jako s Hradcem, kdy jsme dostali gól v devadesáté minutě nebo teď s Příbramí, když otočíme zápas. V rozhodujících momentech to nezvládáme, což nás stojí body.

Považujete za velkou komplikaci domácí ztráty s týmy, jež jsou v tabulce pod vámi?

Vždycky je domácí ztráta komplikace, pokud nehrajeme se Spartou či Slavií. Musíme se soustředit na poslední dva zápasy a urvat minimálně tři body.