Příprava byla fyzicky i psychicky náročná, říká debutantka na Eurobasket

Brno – Už několikrát byla v širší nominaci na významné mezinárodní akce dospělých, ale finální turnaj ji minul.

Debut při velké události zažije basketbalistka Žabin Brno Beáta Adamcová na začínajícím mistrovství Evropy v Lotyšsku a Srbsku v šestadvaceti letech.

Premiéra na velké akci ji čeká ve čtvrtek v lotyšské Rize v zahajovacím duelu českých reprezentantek proti úřadujícím vicemistryním Evropy Francii od půl třetí odpoledne. „Motivace ukázat se je veliká. Budu ráda, když si zahraju. Chceme postoupit ze skupiny a pak se uvidí,“ zmínila Adamcová.

Pro místenku na šampionát podstoupila brněnská křídelnice s národním týmem po konci klubové sezony bezmála dvouměsíční přípravu na evropský šampionát. „Bylo to psychicky i fyzicky náročné, ale jsme na podobně dlouhé přípravy zvyklé a člověk si z nich dost odnese. Navíc díky tomu, kolik jsme s holkama trávily času, jsme utužily kolektiv,“ prohlásila při absenci dlouhodobě zraněné Petry Záplatové jediná hráčka Žabin ve výběru pro evropský šampionát.

Z přípravných duelů se Adamcová nejvíc blýskla v utkání proti Portugalsku, kdy na turnaji v pražské hala Královka přispěla k výhře národního týmu 61:49 devíti body.


Autor: Václav Petrů

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/priprava-byla-fyzicky-i-psychicky-narocna-rika-debutantka-na-eurobasket-20190626.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací