Přestupová bomba: Čiliak se vrací do Komety, zaútočí na zlatý hattrick

Brno – V posledních dvou sezonách získal s Kometou dva mistrovské tituly. Hokejový gólman Marek Čiliak se v základní části rozchytával. Následně v play-off rozbalil své umění na plné pecky. Pro soupeře se stal nedobytnou pevností. Odměnou mu bylo pozvednutí Masarykova poháru, pod kterým se podepsal velkým písmem.

Před aktuálním ročníkem zatoužil po nové výzvě. Dočkal se jí. Přestoupil do Slovanu Bratislava, hrajícím Kontinentální hokejovou ligu. Jenže sezona se pro celek z hlavního města Slovenska nevyvíjí vůbec dobře. O šanci na postup do play-off přišel 15. ledna.

Pro osmadvacetiletého brankáře nezvyk. Vrchol sezony bez něj? Ne. „Vracím se domů. Kometa je má srdcovka, to je jasné. Měl jsem víc nabídek, chtěli mě i přeplatit, ale nakonec jsme se s rodinou rozhodli, že budu chytat doma. Hrozně se těším na fanoušky a na lidi kolem,“ uvedl Čiliak pro klubový web Komety po příchodu.

O návratu rodáka ze Zvolenu do Brna se spekulovalo už od konce minulého roku. Nakonec se dočkal poslední den přestupového okna.

Přesun nejprve ve čtvrtek v odpoledních hodinách potvrdil na klubových stránkách Slovan Bratislava. Posléze, kdy se vyřešily všechny formality, i Kometa. Fanoušci brněnského týmu jásali radostí. Hrdina je zpět.

Jenže otazník visí nad tím, v jaké formě se Čiliak do Brna vrací? „Ve Slovanu Bratislava neměl dobrou výkonnost. Jeho čísla v KHL nevypadají hezky,“ upozornil hokejový expert Jakub Koreis.

V aktuálním ročníku KHL odchytal Čiliak osmadvacet zápasů s úspěšností zákroků 89,30 procenta. V poslední mistrovské jízdě Komety v play-off přitom vyšponoval úspěšnost zásahů až na 93,53 procenta.

Čiliak v KHL za SLovan Bratislava:

Odchytané zápasy: 28
Odchytaný čas: 1505:22 minut
Obdržené góly: 83
Průměr obdržených gólů: 3,31
Střely proti: 774
Zásahy: 691
Úspěšnost zákroků: 89,30 %

Čiliak v play-off 2017/2018 za Kometu:

Odchytané zápasy: 14
Odchytaný čas: 851 minut
Obdržené góly: 26
Průměr obdržených gólů: 1,83
Střely proti: 402
Zásahy: 376
Úspěšnost zákroků: 93,53 %

Momentálně roli brankářské jedničky v brněnském mančaftu plní Karel Vejmelka, který zažívá průlomovou sezonu. Podává stabilní výkony a chybuje minimálně. „Je kvalitní gólman, který dokáže dovést Kometu k titulu. V minulosti trpěl na to, že plnil roli dvojky za Čiliakem,“ řekl Koreis.

Vejmelka nyní zažívá déjà vu. Je o rok starší, zkušenější a doposud v sezoně dokazoval, že může být pro úřadujícího mistra gólmanem číslo jedna při cestě za třetím titulem v řadě. Jenže opět vedle sebe má Čiliaka.

Příchod dalšího brankáře se očekával i vzhledem k tomu, že roli dvojky po odchodu Libora Kašíka do Zlína plnil teprve osmnáctiletý Lukáš Dostál. Ač nepopiratelně talentovaný, tak bez větších zkušeností.

Extraligový maraton dvaapadesáti duelů v základní části se směle přehoupl do poslední čtvrtiny. Brňanům do konce zbývá jedenáct zápasů, které Kometa sehraje už i s Čiliakem.

Tabulka se pomalu, ale jistě, láme. Kometa zatím plní cíl. Drží se na šesté příčce, která zajišťuje přímý postup do čtvrtfinále play-off.
Momentálně brněnský celek tahá sérii tří vítězství v řadě. Pokud Kometa v pátečním šlágru od půl šesté večer uspěje na ledě Plzně, tak se jí povede něco, co se doposud v aktuálním ročníku nezdařilo. Totiž zapsat do tabulky tři body ve čtyřech zápasech jdoucích za sebou. „Tohle nám v sezoně chybí. Potáhnout delší vítěznou šňůru,“ měl jasno brněnský útočník Bedřich Köhler.


Autor: Vladimír Formánek

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/hokej_region/prestupova-bomba-ciliak-se-vraci-do-komety-zautoci-na-zlaty-hattrick-20190131.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací