Posila z Nymburku. Basket Brno přivedl talentovaného křídelníka Novotného

Brno – S mladíkem Radkem Farským proti sobě hrávali, teď jsou spoluhráči. Basketu Brno se upsal mladý Filip Novotný z Nymburku, do jehož repertoáru patří stříbro z extraligy juniorů nebo účast v mládežnické reprezentaci.

Podpoří tak křídelníky Farského, Zdeňka Nehybu, Zuraba Kereselidzeho a nováčka Richarda Körnera. Brněnský trenér Lubomír Růžička si již třetí posilu pro nadcházející sezonu pochvaluje. „Je to charakterní, pracovité křídlo, které nám z perimetru pomůže rozšířit rotaci. Jeho přesnou rukou a dobrým citem pro doskok získáme větší variabilitu,“ řekl kouč, podle něhož Novotný nezaostává ani na obranné polovině.

Dvacetiletý basketbalista je v jihomoravském klubu na hostování.


JAN MAZÁČ

Autor: Redakce

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/basket-brno-privedl-talentovaneho-kridelnika-z-nymburku-20190809.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací