Plzeň srazila ustrašenou Zbrojovku níž, po osmi měsících nastoupil Zavadil

Téměř osm měsíců uplynulo od zranění brněnského špílmachra Pavla Zavadila, který podstoupil operaci kolene. V neděli večer se vrátil, když naskočil na posledních dvacet minut utkání v Plzni. To je však jediné pozitivum, které brněnským fotbalistům přinesl duel patnáctého kola nejvyšší soutěže na stadionu mistrovské Viktorie. Nevytvořili si téměř žádnou příležitost a prohráli 0:2. „Zápas jsme odehráli ustrašeně. Na Viktorku jsme nestačili, byla nad naše síly," uznal brněnský kouč Svatopluk Habanec.

Zbrojovka prohrála už pošesté v řadě a klesla na čtrnáctou příčku v tabulce. „Naše pozice je nepříjemná, chtěli jsme mít o čtyři body víc, ale s Hradcem Králové a s Příbramí jsme je ztratili. Uděláme vše, abychom domácí zápas s Karvinou zvládli tříbodově," vyhlížel Habanec podzimní derniéru.

Zbrojovka navíc přišla o zraněného kapitána Jana Poláka, který už ve 22. minutě přepustil místo na hřišti Radku Buchtovi. Polák nemohl pořádně ani běhat, když domácí Viktoria vstřelila první branku. „Gól jsme dostali, když jsme byli o deseti hráčích. Právě absence Honzy Poláka se asi pod branku podepsala, jelikož jsme neměli tak zahuštěný střed," uvedl Habanec.

David Limberský, který nastoupil ke svému třístému utkání v lize a vstoupil do Klubu legend, dobrým obranným zákrokem založil brejk, na jehož konci byl centr Martina Zemana a reprezentant Michael Krmenčík na malém vápně v pádu propálil gólmana. „Zakřičel jsem na Kubu Hromadu, aby mi to pustil, naštěstí mě na poslední chvíli uslyšel a nechal mi to," přiznal Krmenčík.

Plzeňdominovala celé utkání, ale také zahazovala příležitosti. Druhou branku přidal až čtvrt hodiny před koncem Michal Ďuriš.

Plzeň vede po polovině soutěže tabulku o čtyři body před druhou Slavií, zajistila si titul půlmistra, prodloužila ligovou sérii bez porážky na jedenáct utkání. „Jsem velmi spokojený. Odehráli jsme velmi dobrý zápas s mnoha šancemi. Jen je škoda, že jsme jich v první půli nedokázali využít víc. Pak by se nám dohrávalo jinak," pravil plzeňský trenér Roman Pivarník.