Plekanec bude hrát i za Kometu. Získala ho na střídavý start

Kladno – Fanoušci několika českých klubů na jeho rozhodnutí čekali s větší či menší nadějí. Nakonec skvělý český hokejista Tomáš Plekanec tolik nepřekvapil, upsal se do konce sezony mateřskému Kladnu a pokusí se ho dostat zpátky mezi českou elitu. Radují se také v Kometě Brno, která někdejšího slavného kapitána reprezentace získala na střídavý start.

Plekance zdobila v jeho kariéře věrnost. V Montrealu odehrál vlastně celou zámořskou kariéru, v Česku je jeho týmem Kladno, kde se hokej hrát naučil. Zároveň nikdy neomítl reprezentovat, čímž se vymykal zvyklostem hvězd NHL a díky čemuž si získal ohromující počet fanoušků.

Mnozí se teď těšili, že by jejich tým mohl hráč s číslem 14 posílit, Sparta, Plzeň ani Mladá Boleslav však nepořídily, stejně jako předtím Vítkovice nebo Třinec.

Tomáš Plekanec je odchovancem Kladna, i rodilým Kladeňákem. První šanci v A týmu dospělých dostal od tehdejšího kouče Otakara Vejvody už v roce 1998, tehdy mu nebylo ani šestnáct let. Ve třech zápasech nebodoval, ale od sezony 2000-01 už patřil do základního kádru a hodně na sebe upozorňoval. 

Týmu pomohl osmnácti body k záchraně extraligy, ale v další sezoně, přestože se sám zlepšil, tým sestoupil a Plekanec odešel do zámoří. Celkem odehrál za první tři sezony za Kladno osmadevadesát zápasů, v nichž nastřílel 16 branek a přidal 25 asistencí.

Do Kladna se vrátil ještě v době výluky v NHL v sezoně 2012-13. To už jeho hvězda zářila naplno a ve 32 zápasech nasbíral 46 bodů (21+25).


Autor: Rudolf Muzika

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/hokej_region/plekanec-ukazal-srdce-pomuze-svemu-kladnu-hrat-bude-i-za-kometu-20181126.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací