Opora Webbová zamířila na operaci za oceán. Žabiny se chystají na další sezonu

Brno – Kostra týmu, který dokráčel k nečekanému postupu do finále v domácí nejvyšší soutěži, zůstává. Jedna hvězda je ale na odchodu. Kádr basketbalistek Žabin Brno nedobrovolně opouští výrazná tvář, Američanka Marques Webbová.

Temperamentní pivotka se v zámoří na podzim podrobí operaci chodidla, které ji trápilo celou sezonu. „Měli jsme o ní zájem, protože jde o velkou bojovnici, která i charakterově do kabiny seděla. Bohužel musí na operaci, aby neohrozila pokračování své kariéry,“ vysvětlil manažer klubu Radek Šír.

Webbová se s fanoušky rozloučila v emotivním vzkazu na klubovém webu. „Lidi, byli jste úplně úžasní. Podpora a láska, kterou jste dávali našemu týmu, byla důležitá součást našeho úspěchu,“ napsala mimo jiné pivotka. Na její pozici vedení klubu vybírá ze dvou zahraničních hráček.

Jména prvních dvou tváří pro sezonu už Žabiny zveřejnily. Kádr úřadujících vicemistryň posílila sedmadvacetiletá křídelnice Michaela Vondráčková z pražské Slavie a také devatenáctiletá pivotka Anežka Kopecká z Ostravy. „Jde podle nás o nejtalentovanější hráčku svého ročníku a budoucí reprezentantku. Vondráčková je zkušená basketbalistka, která se chce posunout zase o krok dopředu,“ vyhlásil Šír s tím, že klub se naopak rozloučil s Nikolou Dudášovou a Terezou Lančovou.

Podobně jako ve skončeném ročníku i v tom následujícím čekají Žabiny čtyři soutěže. Kromě domácí ligy a poháru znovu Evropská liga EWBL, kde obhajují čtvrté pozice, a Středoevropská liga CEWL, v níž skončily třetí. „Jako v uplynulé sezoně půjde znovu o nabitý program. I proto jsme se rozhodli, že do nadcházejícího ročníku rozšíříme kádr. Máme už domluvený také příchod rozehrávačky,“ zmínil Šír bez upřesnění, o koho se jedná.

Vedení klubu upustilo od záměru zahrát si v prestižním EuroCupu. „EWBL je také kvalitní soutěž a rozšíří se, takže si ji zahraje dvacet týmů. Můžeme tak odehrát víc pro nás přínosných zápasů než v EuroCupu, kde bychom nastoupili třeba k šesti utkáním ve skupině, jednou vyhráli a konec,“ uzavřel manažer Žabin.


Autor: Václav Petrů

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/opora-webbova-zamirila-na-operaci-za-ocean-zabiny-se-chystaji-na-dalsi-sezonu-20190606.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací