Olomouc vyloupila brněnskou pevnost. Proti Kometě předvedla lekci z produktivity

Nepříjemná ztráta. Hokejisté brněnské Komety podlehli v domácím prostředí v 39. kole extraligy Olomouci 1:3. Zradila je efektivita v zakončení. Naopak Olomouc vytěžila z minima maximum a Kometu porazila podruhé za sebou po prosincové výhře 5:2.

Lepší vstup do utkání předvedla domácí Kometa už v sestavě s uzdravenými útočníky Leošem Čermákem a Janem Káňou. Už ve třetí minutě napřáhl od modré čáry bek Peter Trška a jeho střela, tečovaná zřejmě od hostujícího hráče, skončila po odrazu od tyčky za zády Branislava Konráda.

O šest minut později se potvrdila olomoucká forma v přesilovkách. V minulém utkání při výhře 5:0 proti Vítkovicím proměnila Olomouc tři ze čtyř přesilovek. Proti Kometě skórovala hned z první příležitosti v početní výhodě, kdy František Skladaný střelou s tečí překonal Marka Čiliaka.

Domácí mužstvo soupeř zaskočil v úvodních minutách, když střelou po ledě pod betony Čiliaka se prosadil Marek Laš. Prostor na odpověď dostali Brňané ve 34. minutě. Minutu a sedmnáct sekund dlouhou přesilovku Kometa nevyužila, pouze Ondřej Němec trefil břevno. Později se sám před Čiliakem ocitl Roman Vlach, ale bekhendovým blafákem na něj nevyzrál.

Většinu střel Komety ve třetí třetině však kryl pohotový Konrád. A tak udeřila Olomouc z protiútoku, když Tomáš Mikúš přichystal puk Miroslavu Holcovi. Bývalý brněnský forvard přesnou střelou do horního růžku posla svůj tým do dvougólového vedení, které nakonec hostům stačilo.