Nadstavba s nábojem. Královo Pole i Šelmy se děsí dominantní trojice

Brno – Oba týmy vyznávají jinou filozofii a mají odlišný věkový průměr, v extraligové tabulce se ovšem seřadily hned za sebe. Volejbalistky Šelem Brno zakončily základní část po výhře na palubovce Olympu Praha 3:1 na sety páté, Královo Pole je po domácí výhře nad Přerovem 3:1 v tabulce o příčku a tři body zpět na šesté pozici. Teď brněnské týmy čeká šestikolová nadstavba o páté až osmé místo, v níž půjde o co nejvýhodnější pozici pro následné play-off.

„Před sezonou jsme nic neočkávaly. Věřily jsme jen, že to může fungovat a přijde mi, že se to podařilo. Holky ke všemu přistoupily zodpovědně a pátou příčku považuju za úspěch,“ pravila jedna z tváří Šelem Brno Kristýna Boulová.

Narážela tak na pochyby o konkurenceschopnosti, které se vyrojily se zrodem brněnského družstva. Šelmy totiž mají oproti jiným extraligovým celkům speciální režim uzpůsobený potřebám hráček, které se nevěnuji výhradně volejbalu, ale také jiné práci, popřípadě mateřským povinnostem.

Hlasy pochybovačů Šelmy dokázaly po rozpačitém startu umlčet. Z osmnácti zápasů totiž devět vyhrály a stejný počet prohrály, v posledním klání triumfovaly na palubovce čtvrtého celku soutěže Olympu Praha. „V základní části nás trápil post blokařky, kde jsme se potýkaly se zraněními. Dokonce jsme někdy sháněly na poslední chvíli hráčky z nižších soutěží, aby za nás nastoupily. Jsme rády, že i vzhledem k tomu jsme páté a máme dobrou výchozí pozici,“ pochvalovala si Boulová.

Po dílčím úspěchu Šelmy čeká další výzva. Potřebují vyhrát svou nadstavbu a udržet tak pátou pozici. Jedině ta jim ve čtvrtfinále play-off zaručí, že se vyhnou jednomu ze zdánlivě nepřekonatelného tria Olomouc, Prostějov a Liberec.„Každopádně nám jde o to skončit na páté pozici,“ burcovala Boulová.

Největší rival v boji o vítězství v nadstavbě sídli jen pár kilometrů daleko. Pouze tři body ztrácí na Šelmy volejbalistky Králova Pole. Po radikální omlazovací kůře dokončil tým z haly ve Vodově ulice základní část na šesté pozici. „Naše výkony byly dost kolísavé, víme o tom a pracujeme na zlepšení. Uvědomujeme si, kde nás tlačí bota,“ prohlásil trenér družstva Tomáš Samsely.

I jeho svěřenkyně vstupují do nadstavby především s touhou vyhnout se elitní trojici. „Všem nám jde o to. V nadstavbě budeme mít program relativně volnější. Play-off je ještě o něčem úplně jiném. S tím ale počítáme a víme, co nás čeká,“ poznamenal Samsely.

Nadstavba (o 5.-8. místo)

5. Šelmy Brno – 28 bodů
6. Královo Pole – 25 bodů
7. Přerov – 20 bodů
8. Ostrava – 11 bodů

Další fáze soutěže načnou oba brněnské týmy v sobotu 9. února, KP proti Přerovu, Šelmy s Ostravou.


Autor: Václav Petrů

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/nadstavba-s-nabojem-kralovo-pole-i-selmy-se-desi-dominantni-trojice-20190127.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací