Mladíci Zbrojovky brzy dostali dva góly, Pardubice je přejely

Úvodní utkání dvacátého ročníku zimní Tipsport ligy fotbalistům Zbrojovky nevyšlo. Sestava s většinou hráčů dorosteneckého věku podlehla na umělé trávě Vysokého učení technického Pod Palackého vrchem druholigovým Pardubicím 0:5.

Pro zahajovací duel skupiny C nasadil brněnský trenér Svatopluk Habanec mladé hráče, nebýt dvou testovaných fotbalistů byl nejstarší muž na hřišti jedenadvacetiletý Jakub Přichystal. Zbrojovka vyzkoušela na kraji obrany slovenského hráče Filipa Lukšíka, na levém křídle se pohyboval mladý Řek Dimitrios Popovic.

Sestava mladíků už po jedenácti minutách prohrávala o dva góly, když chyby v obraně potrestal Adam Fousek. Tentýž hráč krátce před přestávkou přidal třetí branku Pardubic.

Do druhé půle sice domácí kouč Habanec prostřídal sestavu, ale nejstarší byl na hřišti třiadvacetiletý Stanislav Vávra, jemuž klub hledá angažmá. A za jedenáct minut po přestávce přidal další dvě trefy Východočechů Michal Petráň. Zbrojovka se postupně sice dostávala do šancí, ale Vávra ani Antonín Růsek s nimi nenaložili k brněnské radosti.

V dalších utkání skupiny C Tipsport ligy se Zbrojovka střetne ve středu se Znojmem před kamerami České televize a v sobotu 21. ledna se slovenskou Skalicou.