Máme nejkvalitnější mužstvo za deset let, říká Buldok Mendrek

Zdá se, že formu pro blížící se vrchol sezony naladil ideálně. Florbalista brněnských Buldoků Jakub Mendrek v minulém kole zajistil hattrickem výhru 7:6 v prodloužení nad Střešovicemi a před závěrečným dějstvím základní části doufá v posun na třetí místo superligové tabulky. „Teoretickou šanci pořád máme a dokud bude, porveme se o ně," hlásí druhý nejlepší střelec týmu s 24 góly.

Na třetí místo se posunete pouze v případě, že porazíte doma Pardubice a Střešovice padnou v Otrokovicích. Jak je tento scénář reálný?

(Smích) Spíš to asi nevyjde a Tatran si třetí příčku pohlídá, ať má pro čtvrtfinále možnost volby aspoň mezi dvěma soupeři. Ale doufám, že Otrokovice překvapí. Doma hrají docela dobře.

Rozmýšlíte nad umístěním i podle variant, koho si vyberou vaši soupeři?

Myslím si, že vždycky je lepší možnost volby aspoň mezi dvěma soupeři. Jenže momentálně to ve svých rukách moc nemáme, můžeme jen porazit Pardubice a čekat.

Mrzí vás v souvislosti s bojem o třetí příčku jeden ztracený bod na hřišti Tatranu?

Určitě nás trochu mrzí, ale hlavně předtím jsme prohráli s Otrokovicemi, to byla velká škoda. Kdybychom získali tři body tam, tak jsme teď třetí my a máme všechno ve svých rukách. Co se dá dělat. Zápas s Tatranem nám od začátku moc nevycházel, prohrávali jsme až do padesáté minuty, takže buďme rádi aspoň za ty dva body.

Vám duel vyšel, v závěru jste hattrickem rozhodl o výhře…

Pocit je to hezký, jenže šancí jsme měli ve třetí třetině opravdu hodně a klidně jsme mohli vyhrát za tři body.

Platíte za hattricky poplatky do týmové kasy?

Platíme, maximálně však třikrát za sezonu. Už jsem jich dal letos víc. Není to úplně malá částka, takže to na penězích trochu poznat je.

A odrazí se kanadské body aspoň na prémiích od klubu?

Takové nemáme, autora to vždy jen ochudí. (smích) Platíme ale všichni, peníze použijeme na ukončení sezony.

S Pardubicemi nastoupíte v neděli doma od pěti hodin odpoledne. Směřují už myšlenky spíš k play off?

V kabině jsme si řekli, že play off hrajeme už poslední dvě kola základní části. Poslední utkání nedáme zadarmo. Teoretickou šanci na třetí místo pořád máme a dokud bude, porveme se o ni.

Doma už určitě začnete také vyřazovací část. Jak důležitý je to pro vás faktor?

Nepamatuju si ani sérii, kterou jsme začínali doma. Je to určitě výhoda hlavně pro případné sedmé utkání, které by nás čekalo právě doma.

Už teď je jasné, že ve čtvrtfinále se střetnete s někým ze čtveřice Vítkovice, Bohemians, Sparta a Otrokovice. Kdo je pro vás nejpřijatelnější?

Podle mě se rozhodne mezi Bohemians a Vítkovicemi. Pokud si mám vybrat já, beru Bohemku.

Dostává se brněnský tým před vrcholem sezony do optimální formy?

Letos je naše mužstvo asi nejkvalitnější za posledních deset let. Vkládáme všichni do sezony velké naděje. Jsme odhodlaní letos nějaký úspěch udělat.

V play off už vás čekají dva zápasy za víkend místo dosavadního jednoho. Jak vám tento režim vyhovuje?

Je to dobře. Tělo zvládne přes noc zregenerovat. Je dobře, že se soutěž neroztahuje a naopak frčí. Tak to má být.