Malér Komety. Je krok od vypadnutí z play-off

Brno, Liberec – Jedna prohra, a sen o zlatém hattricku se rozplyne. Hokejová Kometa je sice po včerejší prohře 2:5 na ledě Liberce na pokraji vypadnutí, ale ještě není konec. Smečka Bílých Tygrů zakousla Brno v sérii hrané na čtyři výhry už potřetí, ale poslední krok, jak je známo, bývá ten nejtěžší a svěřenci Libora Zábranského mají před sebou výzvu, jakou v posledních třech play-off neměli.

Liberec vede v semifinálové bitvě nad Kometou 3:2 na zápasy. „Jedeme domů, dáme do toho všechno a vyhrajeme. Mají další bod. My sérii srovnáme a vrátíme se sem,“ burcoval brněnský forvard Martin Zaťovič.

Pátý duel vyrovnané série úřadujícímu mistrovi vůbec nevyšel. Třetí nezdar se rodil už v úvodní minutě. Obránce Michal Barinka se nechal vyloučit. Početní výhoda Tygrů trvala jen třiadvacet sekund, než se rozezněla gólová siréna. Domácí měli posléze tři dobré možnosti, ale nedali.

Kometě se v první třetině podařilo vyrovnat. Kotouč v pásmu Liberce uzmul Silvester Kusko a předložil gólovku Peterovi Muellerovi. „Prvně jsem chtěl střílet, ale vyrazil na mě bek, proto jsem nahrál Peterovi, který si s tím poradil parádně,“ glosoval Kusko první branku Brna v utkání.

Jenže na začátku druhého dějství se opět promptně do vedení vrátili domácí. „První dvě části jsme v utkání vůbec nebyli,“ hlesl Zaťovič.

Špatné vstupy do třetin se ukázaly jako klíčové. „Víme o tom. Je to špatné. Musíme si na videu ukázat, co se dělo, a do dalšího duelu to napravit,“ líčil Zaťovič.

O své výhře rozhodl Liberec zejména ve druhé části, kdy na ledě dominoval a dal dva góly, čímž si zajistil vedení 3:1. „Říkali jsme si, že šlo o nejhorší třetinu za poslední dva roky. Nevím proč… Byli jsme ustrašení, z čehož pak vzniknou chyby. Na to není prostor v play-off, a už vůbec ne v semifinále, v tak důležitých momentech,“ láteřil Zaťovič.

Do zítřejšího šestého duelu půjde s výhodou Liberec. Ten když vyhraje, postoupí do finále play-off extraligy. „Povedly se nám vstupy do první i druhé třetiny. Pořád jsou to vyrovnané zápasy, které rozhodují detaily. My jsme byli možná o chlup důraznější v zakončení, proto jsme vyhráli,“ sumarizoval hlavní kouč Liberce Filip Pešán.

Bílí Tygři Liberec – Kometa Brno 5:2

Třetiny: 1:1, 2:0, 2:1.

Branky a nahrávky: 2. Filippi (M. Kvapil, Ševc), 21. P. Jelínek (L. Krenželok), 37. Šmíd (M. Kvapil, T. Hanousek), 56. P. Jelínek (Lenc), 59. Filippi – 20. Mueller (Kusko), 47. Zaťovič (Mueller, L. Čermák).

Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk – Lhotský, Svoboda.

Diváci: 7 500 (vyprodáno).

Liberec: Will – Kolmann, Derner, T. Hanousek, Šmíd, Havlín, Ševc, Doherty – Ordoš, L. Hudáček, Birner – Lenc, Filippi, M. Kvapil – M. Zachar, P. Jelínek, L. Krenželok – Lakatoš, Redenbach, J. Vlach.
Kometa: Čiliak – O. Němec, Barinka, Z. Michálek, Gulaši, Bartejs, Malec, Štencel – Mueller, P. Holík, Zaťovič – M. Erat, Hruška, Orsava – P. Kratochvíl, Kusko, Plášek ml. – Mallet, L. Čermák, Dočekal.

Autor: Vladimír Formánek