Liberec neztratil proti Brnu ani set. Byli jsme lepší, řekl Nekola

Liberec – Hotovo za 73 minut. Liberečtí volejbalisté v předehrávce 15. kola extraligy po výborném výkonu porazili Brno 3:0 a v neúplné tabulce se vyhoupli na druhé místo! Domácí vrátili soupeři stejnou porážku z prvního vzájemného zápasu.

„Začali jsme koncentrovaně, dostali jsme soupeře servisem pod tlak. Ve druhém setu se Brno zlepšilo, nedělalo tolik chyb, ale i tak jsme byli celkově lepší a v závěru je zatlačili a otočili,“ řekl liberecký trenér Michal Nekola a jedním dechem dodal: „S nasazením mohu být dnes spokojen. Na výkonu by se rezervy ještě našly, ale věřím, že je v průběhu ledna odstraníme.“

„Jednoznačný rozdíl byl v servisu a přihrávce. Neuhráli jsme koncovku v druhém setu a třetí jsme si prohráli jedním postavením,“ litoval zklamaný brněnský trenér Ondřej Marek.

Úvodní set vyhráli domácí rozdílem třídy, za 18 minut 25:13. Sadu ukončili hned prvním setbolem, do hry naskočil i Patrik Indra, jenž se pod Ještěd vrátil z hostování v Benátkách nad Jizerou.

„Dělali jsme strašně moc chyb, nedali jsme servis, byli ustrašení. Liberec získal jistotu a ujel nám. Hrozně jsme mu to ulehčili,“ hodnotil první sadu brněnský kapitán Michal Hrazdíra.

To druhý set nabídl díky zlepšení hostů pořádné drama. Dukla odvrátila tři setboly a díky skvělému Janu Štokrovi uhrála v koncovce pět míčů v řadě a po půl hodině zvýšila na 2:0 na sety. „Bylo to buď a nebo, naštěstí jsem trefil eso a kluci na síti to uhráli,“ řekl k závěru druhého setu zkušený liberecký lídr Jan Štokr.

Ve třetím setu Brno dobře začalo, vedlo 9:6, ale domácí šesti body v řadě otočili na 12:9. Od té doby si udržovali mírný náskok a přesvědčivou koncovkou a prvním využitým mečbolem rovnou z podání Petrem Šulistou zápas, který netrval ani hodinu a půl, ukončili.

„Zápas jsme nechtěli podcenit, měli jsme jim co vracet a vrátili. Po jedné době jsme na hřišti bojovali jako jeden muž, což je super. Výborně jsme hráli jako celek,“ uvedl nejlepší hráč zápasu Petr Šulista.

Extraliga volejbalistů, předehrávka 15. kola:

Liberec - Brno 3:0 (13, 24, 19).
Rozhodčí:
 Krtička, K. Renčín. 
Čas:73 minut. 
Diváků: 380.

Liberec: Šulista, Biernat, Veselý, Leikep, Grut, Štokr, libero: Kopáček - Indra, Srb. Trenér: Michal Nekola.
Brno: Hrazdíra, Boula, Pospíchal, Okosanovič, Handlíř, Hukel, libero Weber - Licek, Římal, Provazník. Trenér: Ondřej Marek.


Autor: Vlastimil Novotný

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/liberec-neztratil-proti-brnu-ani-set-byli-jsme-lepsi-rekl-nekola-20190107.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací