Královopolankám se vzdálil bronz

Brno - V pořadí třetí utkání série o bronz v Ženské basketbalové lize naklonilo misky vah ve prospěch družstva Hradce Králové. V úterý v hale Vodova zvládly Lvice lépe druhou desetiminutovku (22:15), vyhrály nad KP 78:69 a vedou celkově 2:1.

V pátek ve své sokolské hale budou mít mečbol. V případě, že by uspěly naopak Brňanky, tak by se hrál pátý rozhodující zápas v úterý po Velikonocích v Brně.

V úvodu měla hra spád, soupeři se střídali ve vedení, ale hostující celek stále více naznačoval, že nekompromisně chce do smrtícího trháku. Brňanky ještě s vypětím všech sil otočily z 21:26 na 27:26, ale další úder Východočešek už byl pro ně osudný - 29:43 po patnáctibodové šňůře. Každý útok Lvic byl nebezpečný, navíc z brejků nastřílely lacině 17 bodů (KP pouze 5). Domácí tým působil před přestávkou dost bezradně, v samém závěru poločasu však trefila Oroszová trojku naděje.

Po změně stran hráčky KP zabojovaly a postaraly se o dramatickou zápletku (47:49 po trojce Oroszové). Jenže neomylné hradecké střelkyni Minarovičové se podařilo tlak Brňanek přibrzdit. Nicméně domácí děvčata v koncovce vykřesala jiskřičku (67:71), Lvice však měly pevné nervy při šestkách a mohly se tak radovat z druhé výhry v sérii. Ze statistik vyplývá, že kromě bodů z brejků (9:25) měly mnohem lepší i střelbu z vymezeného území (22:46).

"Už poněkolikáté v play off rozhodl náš výpadek ve druhé čtvrtině, v obraně i útoku. Ve zbytku utkání jsme sice ukázali charakter i basketbalovou kvalitu, ale s takovým soupeřem jako je Hradec, se výpadky trestají. Zde musíme hledat příčinu naší porážky," uvedl po utkání domácí kouč Martin Pospíšil.

KP Brno - Hradec Králové 69:78

(19:21, 34:43, 51:58)

Body: Oroszová 17, Stará 14, Bartáková 11, Sládková 10, Gill 9, Kopecká a Šujanová 4 - Minarovičová 18, Klaudová a Marečková 16
Fauly: 17:20
TH: 17/14:19/17