Konec šance na play-off. Házenkáři KP prohráli v přímém duelu o naději na postup

Brno - Podruhé v řadě budou chybět v play-off. Házenkáři Králova Pole prohráli v sobotním domácím utkání se Zubřím 24:26 a čtyři kola před koncem základní části je jasné, že vyřazovací boje se jich týkat nebudou.

Na svého sobotního soupeře, jemuž patří poslední postupová pozice do play-off, totiž mají ztrátu osmi bodů a horší vzájemné zápasy. „Nedokázali jsme využít, že je soupeř pod tlakem vzhledem k postavení v tabulce. Chyběla lehkost, v úvodu jsme měli laxní přístup, na který navazovala křeč,“ rozčiloval se trenér Králova Pole Andrej Titkov.

Úvod zápasu se nesl ve znamení defenzivy, ještě v sedmé minutě byl stav 1:1. Závěr poločasu patřil hostům, kteří nakonec vyhráli první část jasně 13:8. „Dát osm gólů za poločas není seriózní. Takto se hrát nedá. Přes dobrý výkon v obraně to byla směrem dopředu mizérie,“ rozhodilo ruského kouče brněnského celku.

I když se házenkářům KP povedlo v závěru duel zdramatizovat, vyrovnání se nedočkali a nakonec prohráli o dva góly. Padli již potřetí v řadě a v jarní části sezony tak zatím vybojovali pouze bod za remízu v Kopřivnici. „Veškerá práce se jeví jako zbytečná. Jsem ze všeho hodně frustrovaný. Nějakým způsobem s tím budeme pracovat, ale není to dobré,“ láteřil Titkov po prohře proti svému bývalému týmu.

To na straně hostujícího celku panovala po utkání úleva. „Pro nás se z hlediska vývoje tabulky a celé situace jednalo o zcela zásadní zápas. Nicméně celou sezonu se pereme sami se sebou, sebevědomí je velmi nízké. Nedáváme šance, za což vysekávám vysokou poklonu pro soupeřovy gólmany. Jednalo se o vydřené vítězství,“ pravil trenér Zubří Dušan Poloz.

KP Brno - Zubří 24:26

Poločasy: 8:13, 16:13.
Nejvíc branek: Petrovič 6, Hastík 5, Hlípala 4 – Hrstka 6/3, Korbel 7, Zeman 4 Rozhodčí: Kozler, Zych
Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/3. Vyloučení: 4:2. Diváci: 185
KP: Burget, Cabák, Dostalík, Hastík, Havlát, Hlípala, Koubek, Kučera, Mičola, Petrović, Stein, Václav, Vaněk

V příštím kole se Brňané znovu představí na domácí palubovce, v sobotu vyzvou Duklu Praha, na jejíž palubovce na začátku listopadu schytali zatím svůj největší debakl sezony 21:34.

Autor: Václav Petrů