Koncert lídra. Kometa vypnula Dynamo a má nejvyšší výhru sezony

Brno – Takhle hraje lídr extraligové tabulky. Hokejisté brněnské Komety po čtyřech úspěšných obratech tentokrát vládli zápasu od začátku. Dynamo Pardubice přejeli jasně 5:1. Připsali si tak nejvyšší výhru v sezoně a první čtvrtinu zakončili na prvním místě tabulky. Ze třinácti duelů vytěžili třicet bodů a mají tříbodový náskok na druhou pražskou Spartu.

K páté výhře v řadě Kometu nasměroval trefou hned ve čtyřiadvacáté vteřině Lukáš Kucsera. Náhrada za zraněného Petera Muellera v produktivní formaci po boku Petra Holíka a Martina Zaťoviče Kucsera navázal na dvougólový zářez z úterního utkání v Kladně. Samostatný únik zakončil přesnou střelou přes brankáře hostí Ondřeje Kacetla. „Rychlý gól je nezlomil úplně, ale je to těžké, když prohráváte hned od úvodu. Rychlé vedení nás uklidnilo a i díky němu se nám pak tak dařilo,“ prohlásil druhý nejproduktivnější hráč Komety Petr Holík.

Proti opařenému soupeři se totiž prosadili i dva góloví debutanti. Premiérovou trefu za Kometu si připsali Vladimír Svačina a Filip Pyrochta. „Jsem rád, že to tam spadlo, Pleky (Tomáš Plekanec – pozn.red) mi dal geniální přihrávku. Jsem rád, že i po mém příchodu vyhráváme a nezkazil jsem klukům vítěznou sérii,“ smál se Svačina, jenž přišel do Komety minulý týden z prvoligové Poruby.

Brněnští hokejisté tak v první dvacetiminutovce prakticky rozhodli o svém triumfu. Fanoušky rozjásali ve zbytku zápasu ještě dvakrát. Jakub Orsava i Martin Zaťovič se prosadili v přesilových hrách. V činnosti, v níž Kometa v první čtvrtině zaostávala. „Statisticky jde o naši největší slabinu. Je dobré, že se nám dnes početní převahy dařilo proměňovat. V Kladně jsme také využili, takže se zlepšujeme,“ zamlouvalo se asistentovi trenéra Komety Kamilu Pokornému.

To hosté v Brně nepotvrdili dobrou formu pod novým trenérem Radkem Bělohlavem. „Ráz zápasu určil rychlý první gól, který jsme obdrželi. Celkově jsme měli šílený vstup do utkání,“ rozčiloval se asistent kouče Petr Čáslava.

Druhou čtvrtinu základní části načne Kometa nedělním domácím zápasem, v němž od pěti hodin odpoledne vyzve Litvínov.

Kometa Brno - Dynamo Pardubice 5:1

Třetiny: 3:0, 1:0, 1:1.
Branky a nahrávky: 1. Kucsera (Zaťovič, Němec), 11. Svačina (Plekanec, Jenyš), 18. Pyrochta (Hruška), 32. Orsava (Zaťovič, Holík), 49. Zaťovič (Orsava, Němec) – 53. Tybor (Kolář, Kousal).
Rozhodčí: Jeřábek, Veselý – Rampír, Rožánek.
Diváci: 7258.
Střely na branku: 26:31
Zblokované střely: 11:6
Vyloučení: 6:5.
Vyšší trest: 1:0.
Využití: 2:1

Kometa Brno: Vejmelka – Svozil, Němec (A), Gulaši, Pyrochta, Štencel, Bartejs, Malec – Zaťovič (C), Holík, Kucsera – Plášek ml., Plekanec (A), Horký – Orsava, Hruška, Lev – Svačina, Kusko, Jenyš.
Pardubice: Kacetl (21. Štěpánek) – Holland, Eklund, Ivan, Kolář, Zdráhal, Mikuš – Tybor, Kousal, Mandát – Hovorka, Harju, Látal – Blümel, Kloz, Kusý – Matýs, Pochobradský, Machač – Kindl.