Kometu zradil mantinel, v Třinci prohrála 1:4

Soupeře mačkali ve snaze o vyrovnání, jenže náhle přišla jen gesta zmaru. Hokejisty brněnské Komety v 36. extraligovém kole zradil v Třinci i podivný odraz puku od mantinelu, díky němuž domácí dosáhli třetího gólu a nakonec vyhráli 4:1. „Třetí branka Ocelářů rozhodla," neskrýval zklamání asistent brněnského kouče Petr Haken.

Situace se odehrála ve třetí třetině za stavu 1:2 z pohledu Komety, která navíc zrovna hrála přesilovku. Brněnský gólman Karel Vejmelka vyjel za branku po vyhození domácích, jenže puk k němu nedoklouzal. Nešťastně se odrazil od mantinelu před branku přímo ke Zbyňku Irglovi, jenž lacino vrátil Třinci dvougólové vedení. „Karel Vejmelka odchytal výborné utkání a tuhle nešťastnou situaci mu nikdo nemůže vyčítat," zastal se brankáře Haken.

Irgl podle svých slov v kariéře nikdy podobný gól nevstřelil. „Když tam jdu, vždycky čekám, že nějakou chybu gólman může udělat. Ale byla to samozřejmě náhoda. Vejmelka je dobrý gólman, chytal dobře, to se prostě stává," řekl Irgl.
Kometa přitom před smolnou brankou sahala po vyrovnání. Domácí sice vedli po gólech Davida Noska a Erika Hrni, ve třetí třetině ale snížil zdařilou tečí Leoš Čermák a hosté měli výhodu přesilovky. V ní ale skóroval Irgl. „Rozhlížel jsem se, komu přihraju a mezitím se mi puk odrazil do brusle a před bránu. Pak už bylo pozdě na nějakou reakci," hlesl Vejmelka.

Ve druhé třetině měla Kometa výhodu 76 sekund hry pět na tři, ale až na pár střel si vyloženou šanci nevypracovala. „Snižující gól byl pro nás vzpruha, měli jsme další šance, dařilo se nám Třinec zabrzdit v rozletu. Rozhodla naše nevyužitá přesilovka pěti proti třem, kdy jsme skoro nevystřelili," litoval Haken.

Kometa mohla na zdramatizování pomýšlet i po smolně třetí brance, nebýt faulu Michala Gulašiho, jenž krátce po ní narazil na mantinel domácího Josefa Hrabala a dostal trest na pět minut plus do konce utkání.

Veškeré snahy o zvrat uťal v poslední minutě při power-play Komety útočník Rastislav Špirko, který trefou do prázdné branky završil na 4:1 pro domácí. „Je to o pohybu a my jsme tentokrát výborně bruslili," pochválil svůj tým Irgl.

Třinec si tak udržel v tabulce první místo, Kometa setrvala na třetí pozici o bod před Litvínovem. „Vražedný" týden proti spolufavoritům na extraligový titul pokračuje pro Brňany v neděli, kdy dvacet minut po páté odpoledne přivítají Liberec.