Kometu skolil Smoleňák. S Hradcem prohrála i čtvrtý zápas a sedmý v řadě

Brno - Hokejová Kometa bez Petera Muellera v úterý podlehla Hradci Králové. Jestli mají brněnští hokejisté neoblíbeného soupeře v extralize, je to právě Hradec. Mountfieldu totiž podlehli i ve čtvrtém vzájemném měření sil v aktuálním ročníku. Tentokrát na domácím ledě 0:3.

Brněnský celek v duelu postrádal svého nejlepšího střelce Petera Muellera, který je nemocný. „Chyběl hodně. Peter je kvalitní kanonýr. Hrává celé dvě minuty v početních výhodách. Proto jsme narychlo museli měnit strategii a souhry přesilovek,“ poznamenal brněnský útočník Petr Holík.

Kometa měla proti Hradci k dispozici čtyři početní výhody, ale ani jednu gólově nezužitkovala. „I přesto, že nám chyběl Peter, jsme si vypracovali hodně brankových příležitostí. Šancí jsme neměli zrovna málo, ale žádnou jsme neproměnili,“ líčil šestadvacetiletý Holík.

Markantní, co se týče bídné střelecké produktivity, byla první třetina. V ní si Brňané nepřipsali žádnou střelu na branku. „Buď jsme situace přehrávali, nebo jsme netrefili puk mezi tři tyče. Navíc beci Hradce výborně blokovali,“ bědoval Holík.

Na druhé straně se ovšem střílelo a Mountfieldu se ve dvou případech podařilo propašovat kotouč za záda brankáře Marka Čiliaka. Nejprve si Michálek ve spolupráci se slovenským gólmanem srazili kotouč do vlastní branky. Pak se nádhernou ránou pod víko prosadil „oblíbenec“ brněnského publika Radek Smoleňák. Ten si navíc neodpustil provokativní gesta směrem ke kotli domácích fanoušků.

Ve druhé třetině se trend v počtu střel pro Kometu obrátil. „Po desíti minutách druhého dějství jsme měli jedenáct vypálených ran. Přesně takhle si představujeme, že budeme hrát před domácími příznivci,“ sdělil brněnský asistent kouče Kamil Pokorný.

Jenže v gólový efekt nakonec nevyústil ani jeden projektil vypálený z hokejek brněnských hráčů. Hostující gólman Brandon Maxwell si připsal osmadvacet úspěšných zákroků.

V závěru na konečných 0:3 z pohledu Komety upravil Smoleňák, který se ve třech zápasech v tomto ročníku proti brněnskému týmu střelecky prosadil šestkrát. „Že jsme Brno porazili počtvrté v základní části, neznamená nic. Mnohdy jsme měli štěstí. Kometa je pořád hlavním adeptem na vítězství,“ řekl hradecký kouč Tomáš Martinec.

Úřadující mistr po prohře opět klesl na šestou pozici.

Kometa Brno – Hradec Králové 0:3

Třetiny: 0:2, 0:0, 0:1.
Branky a nahrávky: 11. Cingel (Rosandić, Cibulskis), 12. Smoleňák, 54. Smoleňák (F. Pavlík).
Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1.
Střely na branku: 28:29.
Rozhodčí: Bejček, Hejduk – Klouček, Špringl.
Diváci: 7316.

Kometa: Čiliak – Barinka, O. Němec, Gulaši, Z. Michálek, Štencel, Bartejs, Malec – Zaťovič, P. Holík, Mallet – Orsava, Hruška, M. Erat – Dočekal, L. Čermák, Vondráček – Plášek ml., Kusko, Köhler.
Hradec Králové: Maxwell – Linhart, Zámorský, Cibulskis, Nedomlel, Rosandić, F. Pavlík, Graňák – M. Chalupa, Koukal, Smoleňák – R. Pavlík, Cingel, Vincour – Miškář, Rákos, Vopelka – Dragoun, Kukumberg, Poppel.

Autor: Vladimír Formánek