Kometa v posledním zápase skupiny Ligy mistrů podlehla Zugu 1:2

Zug – Hokejisté brněnské Komety prohráli v posledním zápase D skupiny Ligy mistrů s Zugem 1:2 na jeho ledě. Švýcarskému soupeři tak podlehli i podruhé, když minulý týden prohráli doma po kolapsu v závěru zápasu 2:3.

Brněnský celek vyrazil do boje s podstatně obměněnou sestavou, řada opor totiž zůstala doma. Šanci tak dostala řada mladíků, kteří ale na Zug nestačili. Ten si rozhodující náskok vypracoval už v první třetině, ve které vstřelili dvě branky.

Brňané sice hned v první minutě druhého dějství snížili zásluhou Jana Hrušky, jenž proměnil svůj sólový únik kontaktní trefou. To bylo ale, co se týče gólových zápisů, vše. V závěru ještě Radim Zohorna nastřelil břevno. Prohra ale Kometu mrzet nemusí. Postup do osmifinále měla už jistý před zápasem.

EV Zug - Kometa 2:1

Třetiny: 2:0, 0:1, 0:0.

Branky a nahrávky: 6. Lam-mer (Schnyder, Stenteler), 18. Schnyder – 21. Hruška (Barinka)

Střely na branku: 12:19.

EV Zug: Aeschlimann – Schlumpf, Stadler, Alatalo, Thiry, Zryd, Zgraggen, Elsener – Simion – Albrecht – Widerstrom – Suri, Zehnder, Martschini – Schnyder, Senteler, Lammer – Haberstich, Leuenberger, Volejčníček.

Kometa: Dostál – Barinka, Mikyska, Kowalczyk, Bartejs, Malec, Mlčák – Plášek, Hruška, Mallet – Horký, Zohorna, Karabáček – Kratochvíl, Süss, Mlynář – Dočekal, Novák, Škvrně.

Autor: Vladimír Formánek