Kometa splnila povinnost. Na domácím ledě porazila poslední Chomutov

Brno – Minulý týden v extralize dvě prohry, tento naopak dvě výhry. Hokejisté Komety po středeční výhře nad Zlínem 3:2 po nájezdech splnili domácí povinnost, když porazili chomutovské Piráty 3:1.

Po dlouhé době se to povedlo. Kometa umí začátky zápasů, vždyť ze čtrnácti odehraných se v desíti ujala vedení. Dokáže si vypracovat i dvoubrankový rozdíl. Jenže pak nastává problém. Kýžený třetí gól tam ne a ne padnout.

Proti Chomutovu nešvar Kometa prolomila. „Obrovské povzbuzení pro nás. Stejně jsme ale mohli přidat víc gólů. Ještě tu produktivitu musíme víc probudit, stále to není úplně ono,“ líčil asistent trenéra Komety Kamil Pokorný.

Další povedený zápas odehrál Peter Mueller. Nejprve otevřel svojí osmou ligovou trefou skóre duelu a na začátku druhé třetiny parádně našel Ondřeje Němce, jenž zvýšil na rozdíl tří branek. „Viděl jsem ho už, když naskakoval na led. Jsem moc rád, že se mi povedlo mu pěkně nahrát,“ sdělil forvrad Komety Mueller.

Američan tak byl u prvního a třetího gólu brněnského celku. Ten druhý zařídil obránce Jan Štencel, jenž se blýskl na milimetry narýsovanou ránou, kterou lízl o horní tyč a propálil hostujícího brankáře. „Měl jsem to přímo, takže jsem kotouč viděl. Přesně jsem věděl kam chci střílet,“ popsal Štencel gólový okamžik.

Tříbrankové vedení si Kometa hýčkala téměř až dokonce druhé třetiny. Jenže necelou minutu před koncem se Piráti prosadili. „Mrzí nás závěr druhého dějství, kdy jsme soupeře pustili do tlaku, z čehož pramenila šance. Tu Karel Vejmelka vyřešil. Jenže vzápětí jsme udělali chybu, kterou potrestal,“ bědoval Pokorný.

V poslední části si brněnský tým vedení pečlivě strážil. Navíc mohl přidat i další branky a definitivně utnout naděje Pirátů. „Museli jsme víc bojovat a hrát jednodušeji. Kluci to ale zvládli, nepustili Chomutov do kontaktního gólu. Škoda, že jsme neproměnili dvě přesilovky, které jsme sehráli dobře,“ pravil Pokorný.

Chomutovu nepomohl ani bouřlivák Radek Duda, který na sebe upozornil dvěma ostrými zákroky. Zejména ten druhý na Jana Štencela byl nepříjemný. „Šlo o běžný souboj, chtěl trefit puk, ale hokejka se mu svezla a trefila mě do přilby a do nosu. O nic úmyslného nešlo, zákeřnost jsem v tom neviděl,“ zastal se Štencel svého soka.

Kometa - Chomutov 3:1

Třetiny: 2:0, 1:1, 0:0. Branky a nahrávky: 9. Mueller (P. Holík, Zaťovič), 20. Štencel (Köhler, Hruška), 21. O. Němec (Mueller, P. Holík) – 40. V. Růžička (Dietz). Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. Střely na branku: 29:15. Rozhodčí: Horák, Jeřábek – Ondráček, Špůr. Diváci: 7221.
Kometa: Vejmelka – Mikuš, O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs – Zaťovič, P. Holík, Mueller – Kašpar, L. Čermák, L. Horký – Plášek ml., Hruška, Mallet – Dočekal, R. Zohorna, Köhler – Süss.
Chomutov: Š. Lukeš – Jank, Mrázek, Dietz, Knot, Štich, Flemming, Valach – Tomica, V. Růžička, Duda – Sklenář, Klhůfek, T. Svoboda – Marjamäki, Vantuch, J. Stránský – Koblasa, Huml, J. Havel.

Autor: Vladimír Formánek