Kometa řádila v oslabení. Drama s Malmö rozhodla v prodloužení a je stále první

Ještě na začátku třetí třetiny to vypadalo, že si dokráčí pro pohodové vítězství. Brněnská Kometa však v duelu hokejové Ligy mistrů přišla proti švédskému Malmö o tříbrankový náskok a utkání nakonec rozhodlo až prodloužení, které ovládla v přesilovce Kometa a zvítězila 5:4.

Když na začátku třetí třetiny zvyšoval Tomáš Svoboda už na 4:1, málokdo tipoval, že o vítězi nakonec rozhodne až prodloužení. Švédský celek však v rozmezí necelých tří minut vymazal slibné vedení Komety. „Gól na začátku třetí částí nás trochu ukolébal a soupeř situace bleskově využil. Stávat by se to nemělo, ale bohužel stalo,“ mrzelo brněnského asistenta hlavního kouče Kamila Pokorného.

Kometa navíc až do vyrovnání na hřišti dominovala. Už po necelých pěti minutách zápasu vedlo Brno po brankách Leoše Čermáka a Martina Zaťoviče 2:0. Na snížení Maxa Görtze ve druhé třetině zase bleskově zareagoval Martin Erat. „Byl to těžký duel. První třetina byla pro mě divná, ospalá. Neměl jsem vůbec žádnou práci, v bráně jsem jen stál. V poslední části jsem čekal, že bude hrát trochu zodpovědněji, ale udělali jsme nějaké chyby, které soupeř potrestal,“ povídal brankář Komety Marek Čiliak.

Ten se se třemi rychle obdrženými góly bleskově srovnal a nedovolil, aby Malmö dokonalo obrat. „Nijak jsem to neřešil. Sice jsme dostali tři branky, ale jsme mužstvo, které je schopné otočit zápas. Pokud zas obdržíme góly, tak nás to nezlomí,“ tvrdil sedmadvacetiletý gólman.

Brňané první dvě třetiny trestali každou chybu soupeře, rovnou dvě branky vstřelili při vlastním oslabení, třetí navíc mohl přidat Alexandre Mallet, kterého skvěle vychytal brankář Malmö Cristopher Nilstorp. „Na oslabení jsme se nijak speciálně nezaměřovali. Chceme je hrát aktivně, poprvé soupeř asi nečekal, že půjdeme tak hluboko napadat, a podruhé jsme mu sáhli do rozehrávky a ujeli,“ dodal Pokorný.

Kometa tak setrvala na prvním místě. Odveta v Malmö se odehraje v úterý.

Kometa Brno - Malmö Redhawks 5:4 pr.

Třetiny: 2:0, 1:1, 1:3 – 1:0.

Branky a nahrávky: 2. Čermák (Dočekal), 5. Zaťovič (Erat), 33. Erat (Zaťovič), 41. Svoboda (V. Němec), 63. Erat (Krejčík, Svoboda) – 30. Görtz (Haudum, Händemark), 43. Hardt (E. Andersson), 44. Mäntylä (Andersson, Haudum), 46. Zaar.

Rozhodčí: Hodek, Stano – Ondráček, Lhotský.

Diváci: 3067.

Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Barinka, Štencel, Krejčík, Vágner, Malec, Bartejs, Mikyska – Zaťovič (A), Hruška, Erat (A) – Svoboda, V. Němec, Haščák – Dočekal, Čermák (C), Vincour – Mallet, Nahodil, H. Zohorna.

Malmö Redhawks: Nilstorp (Malmborg) – Olsson, Mäntylä, N. Andersson, Arell, Warg, Mylläri, Eklin, E. Andersson – Zaar, Miele, Alvarez (A) – Bryggman, Händemark (A), Görtz – Hardt, Forsell (C), Storm – Haudum, Forsberg, Olofsson.