Kometa příliš vymýšlela. S Vítkovicemi prohrála i podruhé v sezoně

Brněnské hvězdné střelce drželi vítkovičtí hokejisté na uzdě v této sezoně 121 minut a 23 sekund hracího času. Kvůli mizivé koncovce proti nepříjemnému ostravskému soupeři prohrála Kometa i své druhé vzájemné střetnutí. Po zářijové domácí prohře 0:1 na nájezdy podlehla Vítkovicím i v úterý 1:2 v dohrávce osmnáctého kola extraligy. „Musím být kritický k celému týmu. Vymýšlíme, nestřílíme, chceme to hrát do prázdné brány," řekl brněnský bek Ondřej Němec.

Se svými spoluhráči měl šanci poskočit do čela tabulky o skóre před Třinec, k čemuž potřebovali Brňané vyhrát o čtyři a více gólů. Branku však vstřelili až v 57. minutě, kdy se prosadil dělovkou vítkovický odchovanec Michal Gulaši, ale snížil jen na konečných 1:2. „Soupeř se z našeho tlaku v úvodu třetí třetiny vymanil. Gól se nám podařilo dát, ale bylo příliš pozdě, navíc jsme se dostali do oslabení," mrzelo asistenta kouče Komety Kamila Pokorného dvojí vyloučení přesně dvě minuty před koncem duelu.

S rutinními střeleckými pokusy Kometa v první třetině neuspěla, do velké šance se dostala až ve druhé části, kdy sedmnáctiletý mladík Martin Nečas pálil do tyče. „Zejména v první třetině jsme strašně vymýšleli. Řekneme si, že budeme puky házet do brány, ale místo toho akce překombinujeme. Takhle to hrát nejde," pokračoval mrzutě obránce Němec.

Vítkovice se držely taktiky z prvního vzájemného duelu v Brně a vycházely z pozorné obrany. První úder zasadil pět minut po startu druhé třetiny Brňanům útočník Vojtěch Tomi, jenž doklepl puk poté, co se odrazil od betonu brankáře Karla Vejmelky. „Druhá třetina rozhodla. Byli jsme v ní lepší, ale z brejku jsme dostali gól," pokrčil rameny Pokorný.

V přesilovce pět na tři skóroval forvard Petr Kolouch. Nejlepší hráč Vítkovic, brankář Patrik Bartošák, který pokryl 27 střel, pak trápil brněnské střelce. „Nula by byla pěkná, ale obdržený gól mě vůbec nemrzí. Vyhráli jsme a stahujeme náskok prvních šesti týmů, což je super," liboval si třiadvacetiletý gólman.

Ostravané doma vyhráli pět z posledních šesti zápasů. „Solidní výkon, bojovnost, sebeobětování. To je cesta, jak s top týmy extraligy hrát. Jsem rád, že jsme z dvojzápasu s Brnem a Libercem, který považuji teď za nejlepší tým extraligy, vytěžili jednu výhru," chválil domácí trenér Jakub Petr.

Kometa klesla na třetí místo tabulky a právě v pátek hraje na ledě druhého Liberce, jenž vyhrál jedenáctkrát v řadě.

HC Vítkovice Ridera - HC Kometa Brno 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 26. Tomi (Illéš, Sloboda), 36. Kolouch (Kucsera, Sloboda) - 57. Gulaši (Trška, Vincour). Rozhodčí: Hradil, Šír - Tošenovjan, Lederer. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Střely: 30:28. Zblokované střely:7:16. Hity: 25:16. Úspěšnost vhazování: 59% (42/71) – 41% (29/71). Diváci: 5114.

Vítkovice: Bartošák - Sloboda, Klok, Hrbas, Baranka, Urbanec, Výtisk, D. Krenželok - Vandas, Kolouch, Kucsera - Tybor, O. Roman, Kurovský - D. Květoň, Hudeček, Szturc - Tomi, Illéš, E. Němec. Trenéři: Petr a Trnka.
Brno: Vejmelka - O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Kováčik, Trška, F. Král - J. Káňa II, L. Čermák, Vincour - Dostálek, Nečas, M. Kvapil - Dočekal, V. Němec, Zaťovič - Dymáček, Raška, F. Dvořák. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.