Kometa přehrála úřadující mistra, přišla však o Erata

Na takový zápas čekali jak na smilování. Hokejisté brněnské Komety si v neděli ve 37. kole extraligy pomohli přesilovkami, které jim v poslední době příliš nešly. Brňané doma uzmuli důležitou výhru 3:0 proti Liberci a dvě branky vstřelili v početní převaze, přičemž první využili už v páté minutě. „Po hrozně dlouhé době jsme měli dobrý vstup do utkání, a to nasměrovalo zápas," těšilo asistenta kouče Komety Petra Hakena.

U obou využitých početních převah Komety byl brněnský forvard Tomáš Vincour. V úvodu zápasu ji využil netypicky. Nešlo o rozvážnou kombinaci založenou v útočném pásmu, ale kapitán Leoš Čermák překvapivě z rohu vyzval Vincoura před brankou. „S Leošem hrajeme celou sezonu, takže nějakou chemii mezi sebou máme. Člověk někdy musí improvizovat. Leoš mi hodil puk před bránu a já se štěstím proměnil," hlásil střelec.

Kometa proti nejlepší defenzivě soutěže, která obdržela do startu nedělního zápasu jen 63 gólů, rozhodla utkání opět v přesilovce pět minut před koncem. Tentokrát Vincour přihrával před branku Hynku Zohornovi, který doklepával. „Byl jsem úplně volný a Zohy jel výborně do brány. Pro mě šlo jen o to, trefit mu hokejku," řekl šestadvacetiletý Vincour, po jehož gólové přihrávce zakrátko ještě výsledek pečetil dělovkou bek Michal Gulaši.

Brňané měli k dispozici celkem deset početních převah. „Věděli jsme, že v domácím prostředí Komety musíme být neustále disciplinovaní, což se nestalo, naopak nás to provázelo celý zápas. Odehráli jsme vyrovnaný zápas, vyjma závěru, kdy už jsme trochu riskovali. Když nedáme venku branku, těžko můžeme bodovat," pokrčil rameny hostující kouč Filip Pešán.

Jeho svěřenci se s nepříznivým vývojem utkání snažili něco udělat a od druhé třetiny zápasu se na ledě několikrát jiskřilo. Šarvátky a důrazné zákroky se promítly do vývoje utkání. Hostujícího útočníka Petra Jelínka poslali rozhodčí po dvou osobních trestech do sprch.

Hůř to dopadlo pro brněnského útočníka Martina Erata. Po 55 sekundách třetí třetiny dojel k hostujícímu brankáři Jánu Lašákovi, poté ho srazil k zemi Martin Ševc a Erat později s bolestivou grimasou zamířil do kabiny. „Zatím nevíme, co je s Martinem. Uvidíme, jak dopadne vyšetření. Nevypadá to ale nějak moc dobře," povídal po duelu Haken, jehož svěřenci na třetím místě tabulky ztrácí na druhý Liberec šest bodů.