Kometa podlehla Olomouci. Hloupě doplácíme na útočné fauly, láteří trenér

Brno – Z posledních pěti zápasů v extralize vyhrála hokejová Kometa jen jeden. Naposledy ve středu večer doma nestačila na Olomouc, které podlehla 2:3. Oloumoučtí se tak v tabulce vyhoupli na šestou příčku před Kometu, která padla na sedmou pozici.

Chtěli dát zapomenout na nevydařené výkony. Po venkovním tripu pěti duelů se brněnský celek představil před svými fanoušky, kteří museli v první třetině kousat nezdařilé představení ze strany obhájce Masarykova poháru. „Plně si uvědomujeme, že naše výkony v nedávné době nejsou dobré. Děláme zbytečné a hloupé útočné fauly,“ láteřil asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

Narážel tím hned na úvod duelu. Brněnský útočník Jan Hruška ve druhé minutě fauloval v pásmu soupeře. Ještě než vypršel jeho trest, na trestnou lavici zamířil Alexandre Mallet. „Ztratili jsme začátek, nabídli jsme Olomouci dvojnásobnou přesilovku, kterou využila. Pak přidala druhý gól. V ten moment to pro nás bylo hodně těžké,“ sdělil domácí bek Tomáš Bartejs.

Zatímco v předešlých duelech se Kometa opírala o silné začátky, tak proti Hanákům se úvod Brňanům nevyvedl. „Špatný vstup do utkání se s námi táhl celou první třetinu. Pomohlo nám, že jsme v závěru prvního dějství využili přesilovku, čímž jsme se vrátili do zápasu,“ glosoval Pokorný vývoj v první části.

Ve druhé části se role obrátily. Kometa přepla na vyšší stupeň a mačkala Hanáky. Zásluhou důrazu Leoše Čermáka se dočkala vyrovnání. Namlsaní domácí se hnali za obratem. „Srovnali jsme a hráli aktivně. Jenže soupeř ujel do dvou brejků a jeden proměnil, což nás srazilo,“ líčil Pokorný.

V poslední části hosté vystavěli hráz, kterou se brněnskému týmu nepodařilo rozrazit. „V podstatě jsme neměli ani žádnou vyloženou šanci, abychom dosáhli alespoň na remízu,“ uznal jedenapadesátiletý trenér.

Olomouc tak vyplenila brněnskou arénu a raduje se z šesté výhry z posledních sedmi utkání a v tabulce se vyhoupla na šestou příčku před Kometu, která padla na sedmou pozici. „Do Brna jsme jeli s tím, že jsme tady odehráli několik dobrých utkání, takže jsme se neměli čeho bát. Navázali jsme na výkony z posledních duelů a vyhráli jsme,“ radoval se hostující obránce Jan Jaroměřský.

Vedení Komety už vyřešilo přetlak v obraně, který odskákal slovenský bek Juraj Mikuš. Devětadvacetiletý hráč zamířil do Pardubic.

Kometa Brno – Olomouc 2:3
Třetiny: 1:2, 1:1, 0:0.
Branky a nahrávky: 19. Muel-ler (P. Holík), 26. L. Čermák (Malec, Plášek ml.) – 5. J. Galvas (Irgl), 8. Irgl (Švrček), 33. Holec (Jergl).
Vyloučení: 3:3.