Kometa na závěr roku zdolala Pardubice. Třemi asistencemi se blýskl Mueller

Pardubice, Brno – Zatímco se hokejový útočník Petr Holík transformoval v poslední době z elitního nahrávače na střelce, tak opačný progres na ledě Pardubic předvedl Peter Mueller. Útočníci Komety opět hráli prim a režírovali výhru obhájce Masarykova poháru 4:1.

Holík vsítil dvě branky do sítě Dynama, přičemž mu v obou případech asistoval Mueller, který ještě stihl přihrát na gól Martina Erata.

Druhá výhra Komety o víc než dva góly v této sezoně extraligy se rodila pomalu. „Vyjma prvních pěti minut jsme první třetinu hráli dobře, měli jsme dobrý pohyb, spoustu šancí a dali jsme gól,“ líčil asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

Ve druhé části Pardubice vyrovnaly. To bylo ale z jejich strany vše. Ve třetí třetině Kometa skórovala třikrát a po zasloužené výhře v tabulce zůstala na páté příčce. „Hráli jsme dobrý zápas, takže porážka samozřejmě mrzí. Jen jsem čekal, kdy přijdou naše dvě tři zbytečná vyloučení. Přišla v klíčový moment utkání a bohužel jsme obdrželi rozhodující branku,“ láteřil pardubický trenér Ladislav Lubina.

Dynamo Pardubice - Kometa Brno 1:4

Třetiny: 0:1, 1:0, 0:3.
Branky a nahrávky: 24. Poulíček (Mandát, Cardwell) – 6. P. Holík (Štencel, Mueller), 47. M. Erat (Mueller, Štencel), 53. P. Holík (Mueller, Zaťovič), 59. Hruška.
Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1.
Střely na branku: 27:31.
Rozhodčí: Pavlovič, Hradil – Lučan, Malý.
Diváci: 10 194.

Pardubice: Kacetl – Holland, Mikuš, Trončinský, Děrvuk, Cardwell, Budík, Hrabal – Hovorka, Marosz, Rolinek – L. Horký, Bubela, Voženílek – P. Sýkora, Dušek, Skokan – Mandát, Poulíček, Perret.
Kometa: Vejmelka – O. Němec, Štencel, Schaus, Gulaši, Bartejs, Malec, Barinka – Mueller, P. Holík, Zaťovič – M. Erat, Hruška, R. Zohorna – Vondráček, L. Čermák, Dočekal – Köhler, Süss, Mallet.

Autor: Vladimír Formánek