Kometa doma přehrála Boleslav 4:1 a je druhá. Přišla však o brankáře Čiliaka

Po sérii nevydařených zápasů na hřištích soupeřů hokejisté brněnské Komety doma zabrali a vyhráli druhé utkání v řadě. Tentokrát přehráli v 29. extraligovém kole Mladou Boleslav 4:1, kterou letos porazili i potřetí a potvrdili, že se jim v letošní sezoně před vlastními fanoušky daří.

V základní hrací době totiž padla Kometa doma pouze jednou. „V Brně je výborná atmosféra a fanoušci nás ženou dopředu. Soupeř, který přijede, má před námi trochu respekt. Doma a venku se hraje úplně jinak, na vlastním ledě se víc praktikuje nátlakový hokej. Domácí prostředí vyhovuje většině mužstev, protože za sebou nemají cestu a od rána se připravují na zápas," přemítal brněnský kapitán Leoš Čermák, který ve druhé minutě otevřel skóre z dorážky.

V první třetině se mohli domácí radovat i třikrát, branku Hynka Zohorny však sudí kvůli úmyslnému kopnutí do puku neuznali. Branky Vojtěcha Němce, Marcela Haščáka a Tomáše Vincoura však platily.

Do utkání nenastoupili útočníci Michel Miklík a Marek Kvapil, kteří laborují se zraněními. „Čeká nás devítidenní pauza. Situaci musí vyhodnotit doktor, jestli můžou zpátky do hry. Budeme rádi, pokud do dalšího zápasu nastoupí," zadoufal asistenent brněnského kouče Kamil Pokorný.

Na marodku však ve třetí třetině přibyl i domácí brankář Marek Čiliak, který si přivodil zranění po nešťastném pádu na led. V bráně jej vystřídal Karel Vejmelka, který vydržel s čistým štítem pouze šestadvacet vteřin, než na konečných 1:4 korigoval boleslavský Lukáš Pabiška. „Markovo zranění s námi trochu zacloumalo, po obdržené brance jsme měli horší pětiminutovku, ale jinak jsme vyhráli zaslouženě," prohlásil Pokorný.

Hostující tým definitivně zlomil čtvrtý gól z hole Tomáše Vincoura. „Chtěli jsme nějaký bod vyšťourat, ale Brno ukázalo svoji kvalitu. Kdyby nepadla čtvrtá branka, tak jsme mohli víc škrábat. Brno ale hrálo daleko lépe a body si zaslouží," uznal mladoboleslavský stratég František Výborný.

Kometa měla k dispozici devět přesilových her, ale využila jen jednu. „Na vině je i absence Marka Kvapila, takže jsme sestavu skládali trochu narychlo," dodal Pokorný.

Extraligu čeká reprezentační přestávka, kterou Brňané po zaváhání Litvínova a Liberce stráví na druhé příčce.

HC Kometa Brno – BK Mladá Boleslav 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Čermák (J. Káňa, Štencel), 12. V. Němec (Dočekal, Haščák), 35. Haščák (V. Němec), 41. Vincour (J. Káňa, Čermák) – 42. Pabiška (Urban). Rozhodčí: Hodek, Polák – Barvíř, Bláha. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 7366.

HC Kometa Brno: Čiliak (42. Vejmelka) – Trška, O. Němec (A), Gulaši, Kováčik, Malec, Štencel, F. Král – Zaťovič (A), M. Erat, H. Zohorna – Dočekal, V. Němec, Haščák – J. Káňa, Čermák (C), Vincour – R. Zohorna, Nečas, Dostálek.

BK Mladá Boleslav: Lukáš (Halász) – Štich, T. Voráček, Hanzlík (C), Kurka, Trončinský, Holub, Kučný – Látal, Musil, Lenc – Klepiš, Urban, Pabiška (A) – Vampola (A), Jonák, Fronk – Jiránek.