Jedno Final Four uspořádají, do dalšího chtějí postoupit přes lídra švédské ligy

Brno – Náročný únor načínají basketbalistky Žabin Brno. Svěřenkyně trenéra Viktora Pruši čeká v sobotu od šesti hodin večer v domácí hale Rosnička první čtvrtfinálový duel Evropské ligy EWBL proti lídrovi švédské nejvyšší soutěže A3 Basket Umea.

Silný severský celek si v aktuálním ročníku zahrál i prestižní EuroCup, v němž ovšem nevyhrál ani zápas. V EWBL naproti tomu Umea ovládla šest ze sedmi skupinových duelů a skončila na druhém místě tabulky, Žabiny obsadily v protější skupině třetí místo. Odveta je na programu 13. února ve Švédsku a vítěz dvojzápasu si zahraje Final Four evropské soutěže. „Herní vyspělost soupeře je na vysoké úrovni převážně díky zahraničním hráčkám. Hodláme ale diktovat vysoké tempo hry, a poměrně úzkou rotaci švédského týmu dostat pod tlak,“ pravil trenér Pruša.

Žabiny tak usilují o další postup do Final Four evropské soutěže podobně, jako se jim to podařilo ve Středoevropské lize CEWL. Tam brněnský celek vyhrál všechny čtyři zápasy a závěrečné boje o celkový triumf uspořádá v hale Rosnička.

Final Four Středoevropské ligy Žabiny hostí ve dnech 23. a 24. února. V semifinále vyzvou druhý tým protější skupiny Piešťanské Čajky ze Slovenska, druhou dvojici utvoří Hradec Králové s Young Angels Košice, které Žabiny dvakrát zdolaly.


Autor: Václav Petrů

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/jedno-final-four-usporadaji-do-dalsiho-chteji-postoupit-pres-lidra-svedske-ligy-20190201.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací