Hlavně, že jsem odešla po svých, říká navrátilkyně, volejbalová legenda Bergrová

Brno – Návrat v čase zažili fanoušci v hale v Kounicově ulici v Brně. Za tamější volejbalové Šelmy totiž v extraligovém duelu proti Liberci naskočila hvězda minulosti Milada Bergrová. Ještě pod dívčím příjmením Spalová patřila mezi absolutní špičku, čtyřikrát vyhrála ocenění pro nejlepší volejbalistku v České republice.

V devětatřiceti letech už má dávno život po kariéře. O to víc překvapilo její rozhodnutí vrátit se. „V létě jsem nastoupila k Šelmám jako cvičitelka jógy. Nechtěla jsem mít s hraním nic společného, moje tělo na to není úplně připravené, ale obě blokařky byly zraněné a zástupci klubu mě přemluvili,“ vypraví o důvodech svého návratu k volejbalu rodačka z Přerova.

Comeback k milovanému sportu jí dal zabrat, porážce 1:3 na sety nezabránila. „Dala jsem se na jógu, kde výbušnou sílu a rychlost potřebnou pro volejbal nenatrénujete. Hlavně, že jsem se nezranila a odešla po svých,“ usmívá se někdejší vítězka české, polské nebo turecké soutěže.

Zda bude její návrat pod vysokou síť krátkodobá epizoda, nebo s týmem naváže dlouhodobější spolupráci, není zřejmé. „Uvidíme, jak se nakonec dohodneme. V každém případě si teď s holkami zatrénuju,“ zmiňuje bývalá reprezentantka.

Kariéru sportovkyně stihla vyměnit za povolání učitelky, v posledních letech se ale živí jako cvičitelka jógy. „Vadilo mi, že ve škole děti často přistupují k tělocviku jako k nutnému zlu. Když dělám jógu, chodí za mnou lidé, kteří si za ni zaplatí a těší se na ni. V tom je velký rozdíl,“ pronáší volejbalová ikona.

Jak však přiznává, zmíněná profese představuje taky starosti. „Nejde o moc dobře placenou práci. Musíte navíc spoléhat na zájem lidí a třeba nájem tělocvičen také něco stojí. Zdá se ale, že se teď zvedá nová vlna zájmu o jógu,“ zadoufá Bergrová.

Jedním dechem ovšem dodává. „I když náhodou s touto prací skončím, vždycky se něco naskytne.“


Autor: Václav Petrů

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/hlavne-ze-jsem-odesla-po-svych-rika-navratilkyne-volejbalova-legenda-bergrova-20181213.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací