Gól Řezníčka nestačil. Zbrojovka v Turecku na úvod podlehla Těreku

Belek, Brno – I dva góly albánského reprezentanta Bekima Balaje odsoudily fotbalisty brněnské Zbrojovky v přípravném utkání v tureckém Beleku k porážce 1:3 s ruským Těrekem Groznyj. Jedinou trefu Brňanů zaznamenal v prvním poločase Jakub Řezníček.

Zbrojovka v prvním poločase působila lepším dojmem, zahrozila dalekonosnou ránou aktivního Michala Škody, z dálky to krátce po něm zkoušel i Franci Litsingi. Na druhé straně sice trefil Rodolfo hlavičkou tyč, ale radovalo se přece jen Brno po gólu Řezníčka.

Vedení však Jihomoravanům vydrželo jen devět minut, než srovnal Ablaye Mbengue. V závěru první půle mohla Zbrojovka znovu strhnout vedení na svou stranu, ale Škoda po dobré přihrávce od Litsingiho selhal v nájezdu na brankáře.

Po pauze už začal úřadovat Balaj. Bývalý hráč Sparty a Slavie nejdřív po rohovém kopu přesnou hlavičkou poslal míč pod břevno branky Dušana Melichárka. Čtvrtý tým ruské nejvyšší soutěže navýšil své vedení o chvíli později, kdy Melichárek sice lapil střelu z úhlu, jenže vyražený míč se dostal před branku k nekrytému Balajovi, jenž neměl problém jej poslat do sítě.