Facka pro Zbrojovku. Podzim zakončila domácí porážkou

Brno – Nic jiného než výhru nebrali. Cíl byl jasný, rychle vstřelit gól, otupit soupeřův defenzivní val. To se však fotbalistům Zbrojovky nepovedlo. Místo toho schytali na závěr podzimu facku. Vlašimi doma podlehli 1:2.

Začátek zápasu. Hosté rozehráli, dali míč na křídlo a poslali pas za domácí obranu, která zaspala. Vzniklý požár v šestnácté vteřině duelu uhasil Dušan Melichárek jen za cenu faulu ve vápně.

Vlašim nařízenou penaltu proměnila a ujala se vedení. To, co chtěla Zbrojovka, vstřelit rychlý gól, se paradoxně povedlo soupeři. „Hráči v daný moment nesplnili to, co měli, pozdě zareagovali a už jsme to nedokázali uhasit,“ láteřil brněnský trenér Pavel Šustr.

O správnosti nařízené penalty nebylo pochyb. „Jasná. Každý si na tom nese svůj podíl viny. Největší asi já, protože jsem fauloval. Prohrávali jsme 0:1, ale pořád jsme měli dost času před sebou,“ líčil Melichárek.

Času opravdu bylo hodně. V podstatě celý zápas. Jenže hosté v osmnácté minutě skórovali podruhé. „Než jsem si sáhl podruhé na balon, tak to bylo 0:2,“ krčil rameny gólman Zbrojovky.

Brněnský celek se pustil do mohutné ofenzívy, co nejrychleji chtěl vstřelit gól. „Od třicáté minuty do konce poločasu jsme měli spoustu situací,, které jsme nedohráli,“ bědoval Pavel Eismann.

Kontaktní trefa přišla. Postaral se o to Peter Štepanovský. Do konce prvního poločasu měla Zbrojovka ještě několik šancí, které mohli skončit vyrovnáním, ale nepodařilo se je proměnit.

Ještě enormnějšímu tlaku měla Vlašim čelit ve druhé půlce. Ten však nepřišel. „Měli jsme spíš takovou platonickou převahu, bez efektivity a tlaku do brány,“ sdělil brněnský bek Eismann.

Právě větší důraz před brankou scházel Brnu nejvíc. „Pořád to tam chybí. Klukům nechci křivdit. V některých situacích je to o tom, že se rozběhnete, trefíte náběh, protihráče přervete, zahodíte a možná díky tomu se dostane ke gólu. Musíme být důraznější,“ podotkl Šustr.

Ten byl s konečným výsledkem hodně zklamaný. „Zbrojovka není hodna, aby prohrávala takové zápasy a už vůbec ne doma,“ dodal kouč Brna, které je v tabulce sedmé.

Zbrojovka Brno - Vlašim 1:2