Erat s Plekancem zářili, Kometa přesto se Spartou padla

Brno – Sedm gólů, spousta emocí, došlo i na pěstní souboj. Šlágr hokejové extraligy mezi Kometou a Spartou nabídl divákům skvělou podívanou, bohužel pro brněnský celek s lepší koncem pro hosty. Obhájce Masarykova poháru na domácím ledě padl 3:4 po prodloužení.

Martin Erat navezl kotouč do útočného pásma, posunul puk na Tomáše Plekance, který přihrál za sebe na volného Karla Pláška mladšího, jenž skóroval. Před zápasem scénář snů, v sedmé minutě třaskavého duelu realita. „Věděl jsem, že Karel je za mnou, a doufal jsem, že moje sklepávačka přistane u něj. Vyšlo to, dostali jsme se do vedení,“ popsal gólovou situaci Plekanec.

Hvězda, která se v brněnské aréně dočkala bouřlivého přivítání a na první bod nečekala dlouho. Ideální začátek brněnského angažmá pro Plekance, ale rovněž i pro Erata, který po svém návratu zapsal první bod rovněž rychle.

Kometa v první třetině jasně vládla, jenže opět doplácela na mrhání gólovými šancemi. „Dostali jsme se do příležitostí odskočit jim na větší rozdíl, ale neproměnili jsme je,“ litoval Plekanec.

Ve druhé části si ale Brňané vypracovali dvougólový náskok. Nejprve se na brankovou čáru došoural kotouč z hole Martina Zaťoviče. Pak opět udeřila dvojka Erat – Plekanec. „Zprvu jsem si nebyl vůbec jistý, jestli gól padl. Byl jsem rád, že se nám podařilo odskočit do vedení,“ sdělil Plekanec.

Souhra dvěma hvězdám na ledě klapala. „Vytvářeli jsme si šance a hráli jsme na puku. Bude to jen a jen lepší,“ ujišťoval Erat.

Ten v utkání zaznamenal dva body za dvě nahrávky. Jenže svůj návrat neoslavil vítězně. „Prohráli jsme zápas, takže nic moc. Pořád máme dost času, abychom pracovali,“ řekl Erat.

Podle něj Brňany srážela především nedisciplinovanost. „Zbytečně jsme faulovali, což nás dostalo z tempa. V závěru jsme se taky nechali vyloučit a Sparta vyrovnala,“ bědoval sedmatřicetiletý forvard.

V posledních dvou minutách dostalo výhodu přesilovky i Brno. „Jenže jsme gól nedali,“ klopil zrak asistent trenéra Komety Kamil Pokorný.

O vítězi nakonec muselo rozhodovat prodloužení, ve kterém se prosadila Sparta a do tabulky si připsala bonusový bod.

Kometa Brno - Sparta Praha 3:4 Po prodloužení

Třetiny: 1:0, 2:2, 0:1. – 0:1.
Branky a nahrávky: 7. Plášek ml. (Plekanec, M. Erat), 29. Zaťovič (P. Holík), 29. Plekanec (M. Erat) – 23. T. Pavelka (Pech), 37. Pšenička (M. Novák, Piskáček), 56. de la Rose (Pech, Tomáš Dvořák), 61. Kudrna (T. Pavelka).
Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2.
Střely na branku: 28:28.
Rozhodčí: Hribik, Jeřábek – Jindra, Zíka.
Diváci: 7700.

Kometa: Kašík – Štencel, Němec, Gulaši, Schaus, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič, Holík, Mueller – Plášek, Plekanec, Erat – Zohorna, Hruška, Mallet – Dočekal, Čermák, Köhler.
Sparta: Machovský – Piskáček, Delisle, T. Pavelka, Blain, Tomáš Dvořák, de la Rose, T. Voráček – Jarůšek, Sill, Forman – Buchtele, P. Vrána, Kudrna – Kumstát, Pech, J. Veselý – Pšenička, M. Novák.

Autor: Vladimír Formánek