Dramatickou přestřelku rozhodl Holík. Proti Olomouci zazářil hattrickem

Olomouc – Rozdali si dárky, nacpali se kaprem nebo řízkem a razili hrát. Hokejisté Komety a Olomouce sehráli duel na Štěpána. Tedy jen dva dny po Štědrém dni a divákům naservírovali parádní podívanou. Obhájce Masarykova poháru vyplnil arénu Hanáků po prodloužení 5:4.

Moravské derby plné zvratů dospělo za stavu 4:4 do prodloužení. Brňané se natlačili před branku. Gól visel ve vzduchu. Kotouč si našel Martin Erat a efektivní zadovkou nalezl volného Holíka. Šestadvacetiletý centr udržel nervy, zakvedlal s pukem, položil si obránce i gólmana a zavěsil. „Nic jiného mi nezbývalo, hráči tam naskákali. Podržel jsem kotouč a nakonec to vyšlo,“ radoval se Holík.

V základní hrací době nasázel dvě branky, s rozhodující trefou se tak kromě vítězství radoval i z hattricku.
Po první třetině to přitom s Kometou vypadalo zle. Prohrávala o dvě branky. „Žádné velké haló nebylo. Něco jsme si řekli, že bychom na sebe řvali, to ne. Spíš jsme si ukázali chyby,“ glosoval Holík scenérii v kabině po první nevydařené části.

Do druhého dějství vlétla zcela jiná Kometa. Stačilo jí deset minut, aby nasázela čtyři branky a obrátila vývoj. „Přestali jsme hrát. Jako by-chom se báli nad Brnem vyhrávat,“ kroutil rameny olomoucký útočník Jan Knotek.

Hanáci se ale zvedli a ještě do konce druhé třetiny srovnali. „Chtěli jsme vyrovnat, ale nakonec jsme dali čtyři branky. Škoda, že jsme vedení neudrželi,“ líčil Holík.

V poslední části gól nepadl, ale blízko k němu měl pár vteřin před koncem Peter Mueller. „Mohli jsme vyhrát za tři body, i když to na začátku nevypadalo. Peter měl branku na hokejce, gólman ho skvěle vyčapal,“ řekl Holík, který vyjma hattricku zaznamenal i asistenci a celkem už nasbíral dvaatřicet bodů, čímž se řadí na druhou příčku v bodování extraligy.

Kometa se po výhře posunula na čtvrtou příčku v tabulce. „Se dvěma body jsme spokojeni, protože Olomouc hraje v této sezoně výborně,“ sdělil asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

HC Olomouc – HC Kometa Brno 4:5 pr.

Třetiny: 2:0, 2:4, 0:0 – 0:1.
Branky a nahrávky: 17. Jergl (J. Knotek, Mráz), 19. J. Knotek (Škůrek, Ostřížek), 38. Ondrušek (Mráz, Laš), 39. J. Knotek (Jergl, Ostřížek) – 24. P. Holík (Süss, Štencel), 26. Köhler (Schaus, Štencel), 28. Zaťovič (O. Němec, P. Holík), 30. P. Holík (Zaťovič, Mueller), 64. P. Holík (M. Erat)
Vyloučení: 6:3. Využití: 2:2.
Střely na branku: 28:32.
Zblokované střely: 10:9.
Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva – Gebauer, Lederer.
Diváci: 5500.

Olomouc: Konrád – Jaroměřský, Škůrek, Staněk, Švrček, Ondrušek, Hlaváč, Dajčar – Ostřížek, J. Knotek, V. Tomeček – Burian, Strapáč, Podlaha – Holec, Nahodil, Jergl – Laš, Skladaný, Mráz.
Brno: Vejmelka – O. Němec, Štencel, Schaus, Gulaši, Bartejs, Malec – Mueller, P. Holík, Zaťovič – M. Erat, Hruška, R. Zohorna – Vondráček, L. Čermák, Dočekal – Köhler, Střondala, Süss.

Autor: Vladimír Formánek