Chvilkový vzdor byl málo. Házenkáři si po dlouhé pauze připsali porážku s Duklou

Postavení v tabulce v sobotním utkání nehrálo rozhodující roli. Předposlední házenkáři Králova Pole proti první pražské Dukle v šestnáctém kole extraligy potvrdili, že duely s tímto soupeřem bývají vždy vyrovnané. Brňané sice v poločase prohrávali o osm branek, jenže se nevzdali a na začátku druhé půle stáhli ztrátu až na rozdíl pouhých dvou branek. Pak však opět úřadovali domácí a zápas dovedli k vítězství 33:29.

„V týmu je energie, chceme hrát a vyhrávat. Na Dukle jsme ale opakovali stejné chyby, co na podzim. Loni jsme dokázali skórovat i z horších pozic, nyní nám dělají problémy i jednoznačné," posteskla si královopolská spojka Tomáš Mičola.

Do dvacáté minuty se hrála v Praze vyrovnaná partie. Poslední desetiminutovka prvního dějství však vyzněla jasně pro Duklu, která ji ovládla 8:2 a do šaten šla s pohodlným vedením. „Naše obrana šlapala. Klukům z Brna došly síly, vyrobili pár chyb a my je potrestali. Do branky nám spadlo i to, co normálně gólem nekončí," zdůvodnil trhák pražský Jan Brabec.

Loňský bronzový tým nesložil zbraně a proti pozměněné sestavě domácích předvedl, že i on umí být nepříjemný. Jeho hráči zaznamenali na začátku druhé části několik rychlých tref a gólman Jiří Bavlnka zavřel svou branku. „O výsledek jsem ale se nebál. Stále jsme byli lepší. Brno dotahovalo jen díky naší špatné koncovce, nezvedlo se, ani hře nevévodilo. Když jsme ho opět zatlačili, nebylo co řešit," odmítl drama Daniel Čurda z Dukly.

Právě bývalý reprezentant, který nyní pracuje jako sportovní ředitel pražského celku obstaral zajímavé zpestření zápasu. Při velké marodce jeho týmu totiž ve čtyřiceti letech a po čtyřech sezonách bez vrcholového sportu naskočil do ostrého zápasu. „Horší pro mě byla samozřejmě obrana, celý život jsem chodil především do útoku," líčila pravá spojka, která si zahrála i v Mekce světové házené v Německu a jež si v zápase připsala čtyři asistence. Branku, přes dva slibné pokusy, nevstřelila.

Brňané se tak svému sokovi přiblížili jen na rozdíl dvou branek, na víc se nezmohli. Kouč Dukly Jan Josef poté, co jeho svěřenci polevili v koncentraci, opět poslal do hry to nejlepší, co měl k dispozici. „Osobně nevnímám, kdo proti mě stojí. Nám začal výborně chytat gólman, jenže jsme selhávali v útoku. Sebekriticky musím říct, že i včetně mě," líčil zklamaný Mičola.

Narážel tak na i na situaci pět minut před koncem, kdy Tomáš Musil místo snížení na rozdíl dvou branek trefil jen tyč a soupeř znovu odskočil. „Byli jsme v laufu, zodpovědně odbránili a srazilo nás, že jsme nedali jednoduchý gól z trháku," potvrdil brněnský hráč.

Královo Pole tak zůstává se sedmi body na předposledním místě tabulky nejvyšší soutěže. Účast v play off je tak velmi nepravděpodobná. „Pořád se snažíme být pozitivní. Naděje umírá poslední, musíme se pokusit vyhrát každý zápas," burcoval Mičola.

Jeho tým hostí v sobotu v dalším kole Kopřivnici, která má v tabulce jen o bod víc. Utkání startuje v pět hodin odpoledne ve staré hale ve Vodově ulici.