Český pohár kluby motivuje. Královo Pole čeká povinná jízda

Brno – Nehraje jej dominantní USK Praha, přesto nebo možná právě proto se mezi brněnskými celky těší podobné pozornosti jako domácí liga. Český basketbalový pohár žen má ve středu na programu čtvrtfinále. Vůbec poprvé v tomto ročníku do něj zasáhnou basketbalistky Králova Pole, které byly jako úřadující šampionky nasazeny přímo do čtvrtfinále.

Od šesti hodin večer se v domácí hale ve Vodově ulici střetnou v malém derby s brněnským Teamstorem, s nímž spolupracují. „Těšíme se. Český pohár bereme jako zpestření,“ vyjádřila kladný postoj k soutěži jedna z nejzkušenějších hráček královopolského celku Edita Šujanová.

Ačkoliv má duel v podstatě předem danou vítězku, protože triumf skromného Teamstoru by byl prvotřídní senzací, pro královopolský celek má význam. „Můžeme si vyzkoušet třeba nové signály a potrénovat taktiku. V naší situaci navíc potřebujeme co nejvíc hrát,“ narážela Šujanová na problém Králova Pole s početnou marodkou v tomto ročníku a s tím související obměnou kádru.

Královo Pole tak s největší pravděpodobností nemine postup do Final Four, který v březnu budou hostit Karlovy Vary.

Cesta historicky nejúspěšnějšího družstva poháru Žabin Brno mezi čtyři nejlepší bude trnitější. Ve středu od šesti hodin večer totiž šestnáctinásobný šampion přivítá v hale Rosnička úřadujícího vicemistra Hradec Králové, který je i v ligové tabulce těsně před brněnským celkem. Východočeskému soupeři navíc Žabiny chtějí oplatit jedenáct dní starou porážku 65:90.

V týmu přikládají Českému poháru velkou váhu. „Jde pro nás o ohromně důležitý zápas. Postup do Final Four je jeden z našich předsezonních cílů a uděláme všechno pro to, abychom ho dosáhli,“ zmínil trenér Žabin Viktor Pruša.

Do zápasu pošle aktuálně nejsilnější možnou sestavu, ačkoliv Žabiny mají v lednu nahuštěný program. Po Novém roce Brňanky kromě domácí ligy sehrály také dva zápasy Evropské ženské basketbalové ligy EWBL a příští týden zakončí v Košicích skupinovou fázi Středoevropské ligy. „Program je náročnější, ale hráčky do našeho týmu přišly proto, aby nastupovaly do zápasů, ne jen trénovaly. Máme regeneraci na vysoké úrovni a neriskujeme přetížení hráček,“ uzavřel Pruša.

Český pohár

Královo Pole
Čtvrtfinále: proti Teamstoru Brno – dnes od 18.00
Minulá sezona: vítězství Českého poháru
Počet titulů: 1

Žabiny Brno
Čtvrtfinále proti Hradci Králové – dnes od 18.00
Minulá sezona: 4. místo
Počet titulů: 16


Autor: Václav Petrů

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/cesky-pohar-kluby-motivuje-kralovo-pole-ceka-povinna-jizda-20190116.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací